Velorexem kolem republiky | |
autor: 15. 10. 2003přečteno: 9425 xfoto: 4známka: - |
Začátkem léta roku 2000
se vydala posádka Velorexu 16/250 (se startérem!) rok výroby 1957 ve složení:
řidič Milan Kubeček ml. a spolujezdec Jana Lelková na cestu kolem naší vlasti.
Putovali 7 dní (tzn. za týden), drželi se co nejblíže hranice a naměřili
celkem ujetých 2 453 kilometrů. A kdo alespoň trošku zná naši republiku,
tomu snad poví více níže uvedený itinerář…
úterý 13.6.2000 DEN PRVNÍ
Je 10 hodin a my konečně vyjíždíme s plnou nádrží, spoustou náhradních
dílů a sluníčkem nad hlavou z vísky Velké Poříčí nedaleko Náchoda na vysněnou
cestu. Projíždíme Deštné v O.H., Mladkov a Staré Město. Cesta ubíhala
dobře do doby, kdy nás u Ramzové zastavili příslušníci PČR. Po dvaceti-minutové
debatě, že nemáme přilby, jsme vyrazili dále - Lipová, Javorník, Osoblaha.
Všem vřele doporučujeme okresní silnici mezi obcí Hrozová a Městem Albrech-tice
- 15 km = 1 hodina jízdy po polní cestě !!! (viz foto vpravo). Ve 21 hodin
jsme dorazili do místa našeho prvního přenocování - autokempu v Hradci
nad Moravicí. Za tento den jsme ujeli 371 km.
středa 14.6.2000 DEN DRUHÝ
Vyjíždíme v 9:30 hodin,
sluníčko už svítí a tak nic nebrání zastavit v Hněvicích a Sudici na vyfotografování
kostela, v obci Šunychl čápů a z Petrovic u Karviné si odvážíme razítko
přímo z místní lékárny (v průběhu celé cesty si necháváme dávat razítka
do itineráře, abychom měli doklad, že jsme na dotyčném místě opravdu byli).
Po obědě jsme dojeli až do Třince - nejšerednějšího města na naší cestě
- všude smog a světlí Rómové. Odpoledne jsme v Mostech u Jablůnkova přejeli
hranice na Slovensko, kde nás přivítala průtrž mračen s kroupami a bouřka.
Nebylo kam se schovat, ale to už bylo za chvíli stejně jedno … V Makově
jsme se vrátili zpět do Česka. Ale okolnosti nám nepřáli. U města Brumov
- Bylnice nám vypadl kolíček od řadícímu segmentu a k tomu ještě prasklo
spojkové lanko - a bouřka se blížila. Pomohli jsme si náhradním drátem
do kola a na dvojku dojeli do nejbližšího kempu v Bojkovicích - dnes jsme
ujeli celkem 318 km.
čtvrtek 15.6.2000
DEN TŘETÍ
Brzy ráno jsme zajeli
do místního ZD Bojkovice a opravili našeho chrousta. Mohli jsme pokračovat
v cestě přes Starý Hrozenkov, Strání, Strážnici, Rohatec, Hodonín, Tvrdonice,
Lanžhot, Břeclav,Valtice, Sedlec (tam jsme si dali oběd), Mikulov, Hevlín,
Šatov, Znojmo, Vranov nad Dyjí, Slavonice až do Nové Bystřice. Počasí
bylo zamračené a foukal studený vítr. Ani dnes nám nebylo přáno. Večer
ve 21 hodin (pršelo, zima a foukal vítr) jsme přijeli do autokempu na
Osice - bylo zavřeno! Využili jsme tedy "cimrfrajtu" a po ujetých
384 km usnuli jak zabití.
pátek 16.6.2000
DEN ČTVRTÝ
I tento den bylo stále
zamračeno a zima ještě větší než předchozí den - naštěstí se k polednímu
vyjasnilo. To jsme projeli obcemi Nový Vojířov, Staňkov, České Velenice,
Nové Hrady, dobrá Voda, Pohoří na Šumavě, Horní Dvořiště a dorazili až
k Lipnu - na přívoz ve Frymburku. Za chvíli připlul trajekt - a museli
jsme se začít smát. Měl totiž nájezd jen pro dvoustopá vozidla ! Převozník
byl ale pohotový, přinesl prkno (první foto na další stránce) a tak nic
nebránilo pokračovat dle vytyčeného plánu přes Horní Planou, České Žleby,
Kvildu, Železnou Rudu až do autokempu Babylon u České Kubice. Tam jsme
se uložili nedaleko našeho oře, který měl dnes v kolech 384 km.
sobota 17.6.2000 DEN
PÁTÝ
Ráno po běžné údržbě Velorexu vyjíždíme vstříc novým zážitkům - počasí
naštěstí umoudřilo. Jedeme podél německých hranic obcemi Lísková, Železná,
Rozvadov, Stoupa, Branka, Broumov, Mýtina, Sv.Kříž, Pomezí nad Ohří, Aš,
Hranice, Vojtanov, Plesná, Kraslice (zastávka na oběd), Potůčky a k vidění
jsou tu pouze "najtkluby", šlapky, spousta trpaslíků a nový
hit - "mimozemšťané". K večeru se stáčíme od hranic na prohlídku
Karlových Varů, kde jsme nejen zakotvili na noc, ale také zavzpomínali
na film "Vrchní, prchni!". Toho dne to spočítal tachometr na
347 km.
neděle 18.6.2000
DEN ŠESTÝ
Ráno bylo krásné -
sluníčko svítilo a pálilo. Hned po ránu nás čekalo stoupání na Boží Dar
a dále na Klínovec (1244 m.n.m.) - nevyšší místo na naší cestě (fotka
vpravo). Odtud do obce Vejprty, Chomutov, Kalek, Brandov, Český Jiřetín,
Cínovec, Dubí, Krupka (pausa na oběd), dále pak do obce Petrovice, Hřensko,
Kopec, Mikulášovice, Severní, Jiříkov, Varnsdorf, Krompach, Hrádek nad
Nisou, Kunratice, Frýdlant, Boleslav, Dětřichovice. Večer, po delším bloudění,
jsme dorazili do chatové osady Světlo, ve které jsme se tu noc utábořili.
Ten den jsme měli v celém těle nadrnčených rovných 411 km.
pondělí 19.6.2000
DEN SEDMÝ
Trochu jsme si přispali
- vyjíždíme až v 10:00 hodin. Dnes je finální den, čeká nás vyhlídková
jízda po Jizerských horách. V itineráři odškrtáváme obce Harrachov, Vrchlabí,
Janské Lázně, Žacléř, Petříkovice, Chvaleč, v Teplicích nad metují si
dáváme oběd a pokračujeme dále přes Meziměstí, Broumov a Vysokou Srbskou.
V 17:25 hodin jsme dorazili do vytouženého cíle - do Velkého Poříčí nad
Metují. A jsme doma - dnes ujeto 238 km.
Milan Kubeček a spol.
A ještě pár poznámek na konec:
- za volantem jsme strávili rovných 63 hodin a 15 minut při průměrné rychlosti
38,8 km/h
- vezli jsme cca 120 kg nákladu, přesto byla průměrná spotřeba na celé
akci 4,02
|
Oznámkujte článek jako ve škole: nehodnoceno
Provozovatel serveru nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů. | Se startérem? | |
| |
| Díky za fota.Zkusím se jimi inspirovat.
VencaPosláno 14.03.2004 v 21:07 |
|
|
| | Se startérem? | |
| |
| Mohl bych vidět Vaše řešení startéru na stránkách?Opravdu mne to velice zajímá.
Předem děkuji VencaPosláno 11.03.2004 v 17:27 |
|
|
| | Re: Se startérem? | |
| |
| Venco, bohuzel nejsem s Milanem Kubeckem v kontaktu.
Ale jinou 250 s originalnim starterem ma Roman Olexa. Dokonce s timto strojem vyhral renovaci roku na srazu v Lipnici roku 2003.
Prikladam dve fotky, ktere jsou z clanku Lipnice 2002 - viz Clanky/Reportaze ze srazu - Lipnice 2002Posláno 11.03.2004 v 17:50 |
|
|
|
Komentáře mohou psát pouze a uživatelé.
|
|
|
| Celkem článků: | 842 | Celkem fotografií: | 9451 |
|
| TOP články | |
| | Diskuse u článků | |
| | |
|