Tak si tak v klidu při pátečním dopoledni tahám elektriku na Anglánovi, když zazvonil telefon. Volá jakýsi produkční z Febiofestu, že točí s Bárou Štěpánovou reportáže z jednotlivých dní tohoto známého festivalu a že prý potřebují pro jeden díl pojízdný hadraplán. Filmařům asi opravdu hořel termín, protože celé natáčení směřovali hned na ten samý den. Je 11:25, ve 12:00 máme sraz na Zahradním Městě a jedeme do garáže.
Štáb si rozložil techniku a začali. Ve stojícím stroji natočila paní Štěpánová jakési úvodní a závěrečné slovo. To nejnáročnější ale bude teprve následovat. Dle scénáře je třeba, aby moderátorka přímo řídila Velorex a při tom něco povídala. Na odlehlé komunikaci jsem s ní zahájil rychlokurs ovládání tříkolky. Paní Štěpánová je totiž zvyklá na automat, a tak bylo třeba vysvětlit sekvenční řazení. Jde to dobře, na štěstí bude potřeba pouze jednička. Před hadrákem pojede multipla s kameramanem v kufru a vše zabere. Daří se na poprvé, tolerantní hydraulická spojka Fanoušova jde paní řidičce k duhu. Poslední záběry probíhají akčněji - kamera je připevněna na střešní trubky a její pán ji ovládá naskočený vzadu v koši. Každý nešetrný zásah řidičky Báry Štěpánové by znamenal pád kameramana na vozovku.
Výsledek toho všeho můžeme spatřit v pořadu Echo Febiofestu ve čtvrtek 7. dubna v 22:15 na ČT 1.
Viděl jsem to, moc se mi to líbilo a doufám, že velorex se stane populárnějším (netvrdím že není populární) a dofám, že se bude oběvovat v médiích častěji. (už jen kvůli této stránce) Opravdu gratuluji!