Popis potahování velorexu - bezejmený - Beton - Velorexy.CZ - vše o tříkolkách Velorex

Popis potahování velorexu

Přehled garáží » Beton » bezejmený » Popis potahování velorexu

Zvolte garáž:Zvolte stroj:

Popis potahování velorexu

Betonstroj: bezejmený2. 10. 2011Ostatní strojeRenovacekom.: 17přečteno: 9647 xfoto: 27

Potahování velorexu
Kdo potahoval sám velorex a má tudíž nějaké zkušenosti může říct, že to není až takové peklo jak se na první pohled zdá. Nebo naopak si řekl nikdy více. Záleží na tom, jak se mu dařilo a také na tom jestli měl byť málo zohýbaný rám, ač se to zprvu nezdálo.

Já osobně jsem potáhl už nějakej ten velorex a mohu říct, že není kus jako kus. Výrobci plachet mají také krapet rozlišné střihy a svůj styl. Ono když si necháte velorex někde potáhnout tam, kde šijí plachty tak výsledek je převážně pěkný a lahodí oku. Šít přímo na míru pro ten danej stroj má tu výhodu, že pokud je někde nějak rám stroje poohejbán jinak než je standart, může si ten, kdo šije plachty střih krapet poupravit. Nevychází li někde plachta nebo dělá fald, nešel bych cestou polejvání teplou vodou ani jinak ohřejvat a natahovat plachtu. Tento postup se dřív nebo později ve zlé obrátí. Plachta na stroji vlivem změn teplot, počasí a sluníčka stále pracuje. Tak že se po čase stane, že se nezapne v turniketu nebo vytrhne očko z plachty, jelikož se srazí.

Než li se pustí člověk do nějaké takové akce, měl by si rám dobře prohlédnout, jestli není třeba krapet nabouraný zpředu či zezadu případně nemá li nějakej ten oblouk, tak jak by asi měl bejt. Málo kterej rám je dnes rovnej jako když střelí. Dokonce ani z výroby nemusí bejt symetrický. Tady může jít i o centimetry. Také se může stát, že při opravě rámu spojené s výměnou nějaké te trubky se netrefí přesně ten či onen oblouk. Pak už nezbejvá než si správně zvolit šefce co ušije plachtu případně se rozhodnout i o potažení rovnou výrobcem onoho oblečku.

Měl jsem možnost prubnout různé výrobce plachet, jako jsou například Rekovi, Červinkovi, od paní Kučerové (f.ZITEX) případně od Stanislawa Chołajczyka z Polska známého spíše jako Stan Lublin. Každej z jmenovanejch výrobců si drží nějakej ten svůj standart. Popisovat co kde má kdo jinak se mi zdá nepodstatné. Pokud chcete plachty na velorex, aby vypadali jako původní Solnicke zvolil bych Rekovi či Červinkovi. Tan neni absence lemovky na zadních bocích končící u blatníku. Pokud na nějakém tom detailu člověk nelpí ani na barvě a provedení, ale chce tu ušetřit nějakou korunku či jinou měnu může si vybrat ze široké škály barev i materiálu u F. Zitex a Stana z Polska. Né že by ti druzí výrobci jiné barevné provedení koženky ve svém sortimentu neměli. Prostě záleží na majiteli jak má hluboko do kapes či jak chce, aby jeho stroj nakonec vypadal.

Nandávat plachty a pokřivenej rám je trochu boj, který nemusí vždy dopadnout dle očekávání majitele. To že se stane a nějaké to očko se přiděla krapet jinam a pak je plonkové z toho bych si až tak hlavu nedělal. Prostě stane se. Na konečném výsledku nandaných plachet to až takovej vliv mít nebude. Hold se musí poupravit rozmístění oček a turniketů.

Nejsnazší cesta úspěchu při nandávání plachet je mít volné pole působnosti a to zavařené dírky po předchozích otočných uzávěrech. Tady mohu s určitostí říct, že když přicházely ušité plachty v prvovýrobě, měli na sobě už očka. Tudíž i na rámu se musel dodržet nějakej danej rozestup a místo určené pro turniket, aby vše pasovalo jak má. „Je to ověřená informace od človíčka, co jsem se s ním setkal na své pouti s velorexem za poznáním po české zemi.“ Ona taková zavařená dírka po šroubku držící turniket či druk (patentek) má výhodu v tom, že když si vyvrtáte jinou, máte s největší pravděpodobností dobrej začátek, aby v ní držel šroubek. Pokud s dírkami nic neděláte tak při pískování se dírka krapet zvětší a rám se plní pískem. Obojí není dobré. Pokud si je člověk jist že má dirky pro šroubky dobré a původních šroubků dostatek stačí v nich na pískování nechat šroubky. Ale ani tady nemám dobrou zkušenost. Projdete li obchody se šroubky, nenarazíte s největší pravděpodobností na onen šroubek, co držel na rámu plachty či turnikety. Mají jiné stoupání ale i jinej průměr. Jinej průměr by se dal ještě nějak zvládnout ale stoupání má své úskalí. Trubka zvolená výrobcem má specifickou sílu stěny z důvodu celkové váhy stroje. Tady je volba správného šroubku nutná.

Příklad: Při stoupání závitu šroubku milimetr na závit, když trubka má sílu milimetru je trochu špatnej směr. Kór když v dírce byl před tím použit šroubek s jemějším stoupáním. Původně používané šroubky držící turnikety měli dvaapůl závitu na milimetr. S největší pravděpodobností při lehčím dotažení šroubkem se stoupáním jeden závit na milimetr v dírce, kde byl použit dříve šroubek původního rozměru, dírku strhnete a šroubek tam nebude držet. I z tohoto důvodu je lepší na rámu dírky pro šroubky předem zavařit.

Volba výrobce plachet má také své. Pokud máte rám někde v pohledové části prohnutý, pod plachtami se to schová, ale může to bejt ve finále vidět. Tady záleží která trubka a jak je prohlá.

1) Pokud velorex prodělal asi nejčastější náraz předního levoboku či pravoboku tak jsou přední oblouky nějak deformovány. Nemusí to bejt na první pohled hned patrné. Při povlékání to už bude krapet problém.

2) Druhá nejčastější nehoda je, když prošel velorex koulením přes boudu tak bejvá nějak pokroucen do vrtule. Tady se už volba výrobce plachet musí každopádně zvážit.

3) Nejhorší co může člověk na rámu najít po neodborné opravě je když zprohejbanej rám někdo hrubou silou rovná případně nějakou trubku rozřízne a pak jak to vyjde, znova přivaří. Tady se už většinou nic nikam neschová a nandat plachty na takovej rám, aby to ve finále k něčemu vypadalo, je opravdu libová práce.

Proč tu zdůrazňuju volbu výrobce a volbu koženky na plachty. Někde zde na webu jsem narazil na debatu o druhu koženky. Tady bych to rozdělil na dva druhy tvrdé a měkké.
Měkkou koženkou je myšleno taková, která se dá krapet natáhnout. Tvrdá koženka je ta která má většinou dvojté plátno jako třeba pískově hnědá nebo hnědá nejčastěji používaná na strojích.
Dnes, aby se výrobce udržel na trhu, musí bej krapet flexibilní a šít z toho co si zákazník přeje, pokud mu to jeho možnosti a schopnosti dovolej. Ať tak či tak stále je potřeba zohlednit volbu švícka dle stavu rámu.

Pokud si povlékáte samodomo tady by se zmiňovaní výrobci dali rozdělit na dvě skupiny také.
První skupina pro méně náročné je f. Zitex.

Druhá skupina je jak cenově tak i stylem šití pro náročnější a to Rekovi, Červinkovi a pan Stanislaw z Polska.

Obě skupiny šijí ze stejných materiálů převážně braných od stejného výrobce (krom výrobce plachet z Polska ten má své zdroje, ale to není ve finále důležité).

Z hora popisovaném je základ co nejlepší stav rámu jak ve tvaru tak soudržnosti trubek. Pokud je rám rovnej bez poškození a trubky jsou s ohledem na jejich původní naohýbání v nějaké normě vyměněny, nebál bych se vybrat mezi výrobci, jako jsou Rekovi, Červinkovi nebo pána Stanislawa z Polska. Jejich střih je totiž tip ťop bez přesahů, kterým byste vykompenzovali nějakou tu křivost a nesouměrnost na rámu. Tady je potřeba vše rozměřit důkladně a s co největší přesností.

Může se stát a také se stává, že rám není na obou stranách úplně stejný. Rozdílnost může přesáhnout třeba i centimetr. Jelikož střih je s určitostí jak levé strany plachet tak pravé stejný a tento rozdíl nebyl podchycen při opravě rámu nebo byl vytvořen právě tou opravou, může nastat krapítko problém. Málo kdo si třeba všimne rozdílu v posledním slabém obloučku v místech, kde je výfuk a to, že u jednovýfukového stroje je strana pro výfuk krapet otevřenější. Takové to maličkosti můžou znepříjemnit práci při potahování velorexu. Proto je volba materiálu koženky a výrobce pro snazší napínání na rám docela důležitá. Teda pokud se vás nedrží nějaké předsudky či nestavíte stroj na veteránské značky.


K samotnému potahování:


Postup povlékání stroje, ke kterému jsem se časem dopracoval a který tu popíšu, se mě osobně zdál nejlepší z důvodu samotného konečného výsledku a rychlosti.


Kde začít?
Pokud se do potahování pustí jednotlivec je potřeba mít připravené nějaké připínáčky s velkou hlavou, svěrky, kolíčky a skřipce jsou to tací pomocníci co vám přidržej plachtu v místě kde zrovna nejste. O vrtačce, šroubováku, kladívka, důlčíku apod. nemluvě.


Prahy

Začít můžeme pošitím dveří, oken, přidělání prahy či přední kapoty. Sám začínám prahy. Nejsem žádná švadlenka Madlenka, ale udělat se to musí. Po urovnání prahu na trubky přichycení svěrkami v místech, aby svěrky nepřekážely při zavření dveří nejlépe vpředu, v zadu a nějakým tým připínáčkem k podlaze jak shora tak zdola. Je dobré prubnout, jak jdou zavřít dveře a jestli lemovka těsní s dveřním rámem případně krapet posunout koženkový práh na horní prahové trubce. Po napnutí plachty pomocí připínáčků k podlaze a urovnání těsnícího dveřního lemu se zároveň dopne práh na obou koncích za pomocí svěrek. Za pomocí připravenejch proužků ze zbytků koženky, co dodává většina výrobců k plachtám, se připevní prahová plachta k podlaze pomocí hřebíčků při stálém sledování napnutého stavu. Případně se stále dopíná. To jestli si v levém prahu připravíte provázek pro snadnější protažení struny bowdenu sytiče je už vaše volba. Já na to většinou zapomenu a po chvilce mordování ten bowden protáhnu. Samotné šití k rámu na koncích je spíše o grifu a o tom jak moc chcete, aby to lahodilo oku. Máte li plachty tužší či měkčí nezapomínejte na to, že když protahujete nit či jí dotahujete, můžete si plachtu tou nití rozříznout.Přední Kapota

Přední kapota jde u mě většinou jako druhá na řadu, Než začneme někde něco vrtat, je dobré si odměřit přední boční plachty, kam vyjdou kůli předním turniketům. Je li prubnuto nebrání nic k nasazení a vyrovnání přední kapoty.

Přední kapota se podvléká pod rám předního okna. Tudíž okno je vysazené z rámu. Při napínání přední kapoty si nejprve přichytneme svěrkou plachtu úplně vpředu a dvěma svěrkami před ohybem u okenního rámu. Porovná se, aby zakrejvala co zakrejvat má a na místech po obvodu se sem tam přichytí svěrkou v místě, kde nebude očko pro turniket. Dobré je si napnout plachtu i v místě okna. Tady je vhodné svěrky chytit v třech místech, kde se přidělává palubní deska k rámu šrouby M6, případně i nějakou tou svěrkou přitáhnout samotnej okenní rám k rámu a tím simulovat jak by plachta měla bejt usazená. Pokud jsem spokojen s napnutím a vyrovnáním přední kapoty tak za pomocí nějakého vhodného průbojníku proklepnu plachtu až na rám a naznačím si na obou dílech kde a ve kterém místě má bejt turniket a očko. Tímto postupem předejdu nějakému přepnutí nebo nedopnutí plachty. Oválným průbojníkem vytvořím v kapotě v naznačenejch místech díry pro očka a s přípravky i očky plachtu osadím – jelikož mám na rámu naznačené, kde jsou na plachtě očka, není nic jednoduššího než vyvrtat dírky potřebné k uchycení turniketů.Plachta v předu

Jelikož nemám přední boky, mám stále možnost pěkně si přední plachtu vyrovnat a přichytit pomocí svěrek a skřipců k rámu. K podlaze připínáčky. Když tohle vše je, plachta je pěkně napnutá a vyrovnaná, vezmu důlčík a označím si v místech, kde by mel bejt druk. Plachtu sundám, pomocí průbojníku patřičného rozměru udělám dírky pro druky (autopatentky) a za pomocí přípravku je přidělám na plachtu. V označených místech na rámu vyvrtám dírky pro spodní díl druku. Část, co je připevněná k podlaze, byla původně na levé a pravé straně chycena drukem co byl přišroubován k podlaze. K podlaze je ještě podélně plachta přichycena třemi očky určenými pro takovej čalounickej hřebík s vysokou hlavou.

Poznámka autora: Tady já osobně plachtu přichytím k podlaze nerezovým podélným proužkem pomocí šroubků. Nevypadávají pak za jízdy drobné náhradní díly schované v tomto prostoru velorexu.

Přední boky

Jakmile mám připravené dírky pro turnikety a druky v přední části velorexu, příjde na řadu levej a pravej přední bok. Zase za pomocí svěrek, skřipců a připínáčků vyrovnám a dopnu jeden z boků. Pomocí turniketů přichytím bok v horní části k rámu. K podlaze se přichytí pomocí hřebíčků. Dopnutí plachty podélně od zadu dopředu se za druků přichytí šroubky k rámu. Takto pokračuji i u druhého boku. Poslední co přichytávám na přední plachtě je část u dveří. Tu drží pár šroubků vsazených do čalounické podložky. Dolní oblouček a zalemovaná část boční plachty je původně přišitá ke koženkovému prahu.

Poznámka autora: Tady pro usnadnění práce jelikož nerad šiju, boční plachtu přichytím na konci šroubky a v obloučku přilepím chemoprenem na boty. Svislou část nechám nepřišitou. Jelikož když se dobře napne, není důvodu jí šít.

Upozornění!! Nezapomeňte na otvor, kudy prochází hřebenová tyč řízení. Tento otvor jde dobře vytvořit proklepnutim o hranu trubky, kde je schován hřeben, kladívkem.Dopnutí plachy v předu

Přední kapota aby se dopnula je potřeba jí přídělat pod rámové okno a také jedním šroubkem v sedlářské podložce na každé straně před oknem z boku. V předu na kapotě je potřeba dodělat očko pro turniket a přidělat turniket. Je li přidělán turniket v předu a očko, pokačuji přichycením plachty pod okení rám. nakonec se dopne bočními šroubky.
Zadní boky


Zadní boky u velorexů s odklopným košem jsou přichyceny kombinací druků a oček s turnikety. Tady bejvá dosti ošemetné, když se vymění nějakej ten zadní oblouček, případně nevymění, jelikož majitel usoudí, že je trubka v pořádku.
Tato oblouková trubka je podstatě nejslabší, co je na velorexu i její síla stěny. Pokud se trubka vymění, nemusí se vždy trefit její zakřivení. To pak nevychází plachta. Jestli majitel usoudí, že trubka je v pořádku a v lepším případě zavaří dírky, tak by v nové dírce mohl ten šroubek chvilku držet. Na tomto obloučku zas tak často člověk plachtu nerozepíná. Jak nejlépe postupovat při nandávání a napínání plachty. Mě se osvědčilo nejdříve si plachu přichytit na horní trubku skřipcem. V přední části v dolním a horním rohu přichytit k rámu pomocí svěrek. Další svěrky umístím v zadní dolní části v místě, kde přechází silná prahová trubka v onu slabou, co tvoří oblouček a v horní části v místě kde je přivařen úchyt pro držák blatníku. Samo sebou hlídám, jak vychází plachta na rámu. Pokud takto napnu plachtu a jsem spokojen, naznačím si, kde mají bejt očka a kde druky. Po sundání plachty z rámu průbojníkem a přípravky vytvořím patřičné otvory do plachty, na označená místa připevním očka a druky. Na rámu se vyvrtají dírky pro druky a turnikety v označených místech. Tento postup je stejný i pro zadní plachtu na druhé straně. Turniket v horním předním rohu zadní plachty zatím nedávám. F Zitex v tomto místě má plachtu krapet navýšenou. I toto má své opodstatnění (popíšu níže).

Plachtička na zadním blatníku

Plachtička na zadním blatníku ta už místa pro očka má v podstatě daná, jelikož turnikety jsou už přidělané na rámu.Střecha


Napnutí střechy není zas tak složité jak by se na první pohled zdálo. Mnoho lidiček z toho a ne jen z toho, ale z celkového potahování má trochu vítr. Ani tady to není žádná věda. Záleží tu na typu materiálu, z kterého je střecha ušita. Střechovice je krapet pružná a poddajná. Kortexin ,betexin nebo jim podobnej materiál tuto vlastnost už nemá. Na to by se mělo také brát ohled při volbě výrobce. Jelikož střecha má v přední části dva turnikety společné pro boční zadní plachty z tohoto důvodu jsem tento turniket při nandání boční plachty nepřidělal. Střecha samotná je přichycena po obvodu k rámu odklopného koše očky. Tyto očka a následně turnikety na rámu koše jsou cca o dva centimetry vejš než očka co se nachází pro společnej turniket bočních plachet. Tady nastane problém, když chcete, aby boční placha v tomto místě nebyla přepnutá nebo naopak střecha. Buď vás okolnosti obou dílů nutí nezávisle na sobě umístit turniket vejš nebo níž. Podle toho co jste nandávali dřív. V tomto směru má právě f. Zitex ono navýšení. Když nandáte střechu ze střechovice můžete jí krapet přepnout to samé se snažit při nandání střech od Zitexu. Pán Stanislaw z Polska to má řešeno krapet jinak. Když přepnete střechu pro tento turniket, musíte při otevírání koše nechtěje tento turniket poničit nebo roztrhnout střechu případně vytrhnout očko vždy rozepnout. Na druhou stranu zas při zapínání musí člověk vynaložit většího úsilí na jeho zapnutí, případně po letech ho už nezapne vůbec. Tady to má pan Stanislaw vyřešeno po svém. Tady mezi prvním turniketem určeným pro střechu a boční plachtu od dveří a druhým co už je na rámu odklopného koše vznikne po napnutí menší lokna (vlnka). Tato lokna má za úkol vykompenzovat při otevírání koše ono pnutí. Takže není potřeba rozepnutí onoho prvního turniketu aníž by se něco potrhalo nebo poničilo.

Samotnej postup při potahování střechy: Provlékneme tyč plachtou vpředu v určeném místě. Onu tyč nasadíme do výstupků, co jsou na levém a pravém horním rohu nad oknem. Porovnáme ji tak, aby byla souměrně s rámem a košem. Tady je u každé střechy hned poznat nesouměrnost oblouků pokud se to po nějaké nehodě neporovnalo horkotěžko budete mít plachtu a očka na ní souměrně umístěná. Případně střechu na rám neurovnáte vůbec. Máme li porovnanou střechu, aby v přední části nad okenním rámem seděla jak má a u prvního očka u dveří byla souměrně, pootevřeme koš a podložíme nejzazším místě špalíčkem o vejšce 5-6cm. Přichytíme zadní část střechy po stranách v místě pod okénkem svěrkami. Zkontroluje se, jak nám plachta vychází v místě prvních oček pro turnikety a můžem si jí přichytit v tomto místě svěrkami. Naznačíme si v tomto stavu, kde má bejt umístěn turniket a očko co je na zaoblenejch rozích odklopného koše. Přiděláme obě očka na střechu a oba turnikety na rám koše. Připneme střechu, není zapotřebí už použít svěrky, označíme zbylé čtyři očka, co jsou pod oknem. Napneme strany střechy a naznačíme první nebo druhej turniket a očko. První u střechovice a střechy od zitexu druhej na střeše od pana Stanislava z Polska s ohledem na to aby vyšel první turniket. Osadíme očky a turnikety v místě, která máme označená. Nasadíme střechu, a jelikož je střecha na bocích napnutá není problém označit i zbývající místa pro očka a turnikety za pomocí třeba důlčíku. Máme li všechny turnikety a očka na správnejch místech vyndáme špalík a zaklapnem střechu pomocí onoho zavírání. Střecha by měla bejt napnutá ve všech směrech.
Dveře


Dveře má jako jediná f Zitex v zadní části už sešitá jelikož to nebrání v nasazení na dveřní rám. Od ostatních firem je třeba toto zašití udělat před nasazením. Tady je dle mého názoru, když není jiná možnost, po navléknutí na dveřní rám v přední části ručně sešít jak bylo původně ze solnické výroby.
Poznámka autora: já to tady nechávám přišít strojně od f zitex a pak to přeohnu přes hranu rámu a přilepím chemoprenem na obuv přidržujíc po celou dobu nežli lepidlo zaschne kolíčky. Následuje dopnutí dveřní plachy směrem k zadní části. Plachta se popotáhne mimo rám cca o centimetr. Vznikne tím přesah, který je využit pro jakési těsnění mezi dveřmi a rámem stroje před nasávacím otvorem motorového prostoru. Aby to drželo je nutné to v místě, kde končí rám dveří, prošít.


Poznámka autora:
Na obrázcích jsem se snažil dodržet počty a umístění turiketu a druku.
Celkový počet turniketů o velikosti 8 použitých na střeše je 14 + dva první co jsou hned u dveří o velikostu 10 společné i pro zadní boky.
Počet turniketů o velikosti 8 na jednom zadním boku je 6 + 2 o velikosti 10 společných pro plachtu nad blatnikem. Druků je tam 9. pět na boční horní trubce , dva v obloučku, jeden na tubce co drží zadní tlumič a jeden na vstupním obloučku vzduchu do motorového prostoru. to samé je i na druhé boční plachtě.
Počet turniketů na přední kapotě o velikosti 8, když nejde odepnout předek je 15. Pokud jde odepnout předek je počet velikosti 8 o tři méně a to 12. Jelikož 3 jsou velikosti 10 použity společně pro přední plachtu.
Přední plachta je chycena po stranách druky počet druků je 8 nebo 7 na každé straně. Tady jsem narazil na rozdílný počet mezi 175 a 350 Velorexem. Na spodní části u podlahy třemi sedlářskými hřeby. Plachta je v nich zachycena kulatejma očkama.
Sečtu li počet turniketů a druků napočítam Velikost 10 těch je 6 nebo 9ks
Velikost 8 těch je 54 nebo 57ks
Podle toho od koho jsou plachty a jestli chceme odepinací předek. Pokud to jde.
Osobně druků tam dávám kolik je potřeba. Předek drží 2x7 ks a zadní plachty 2x9 ks
Ps: Vyhrazuji si právo cokoliv měnít, upravovat mazat v článku v průběhu hodin, dnů, měsíců, roků. Nepřeji si aby kdokoliv dělal v komenářích pod mojim článkem reklamu na cokoliv či psal odkaz na něco co se nenachází na tomto webu !!!! Jinak budete mít prd a né něco co by vám mohlo pomoct

Bylo psáno pod článkem než byl editován

Protože nebylo akceptováno co tu je zvýrazněno a napsáno článek byl přepracovám a dočasně smazán.

Ps: beru to jako provokaci ze strany pana TůmiTak že mu když tak poděkujite.

Turnikety a druky
CIJOML
Tak prosim rovnou clanek dopln kde u ktere firmy kupujes turnikety a druky a objednaci cisla. BTW delaji se i nerezove? Jinak perfektni clanek. Diky
Posláno dnes 11:24Re: Turnikety a druky
Beton 605820940
Není to článek o turniketech či drucích (autopatentcích). Většina výrobců plachet je k plachtám dodává buď rovnou či na přání. Druky a patentky dělá firma Jiří Černický Koh-i-noor. Teda já od nich beru. Ať si kdo co potřebuje tam najde sám.

Na velorexu jsou použity turnikety velikosti 8 a 10.

Velikost 10 těch je 6-9ks
Velikost 8 těch je 54-57ks
Podle toho od koho jsou plachty a jestli chceme odepinací předek. Pokud to jde.
Osobně druků tam dávám kolik je potřeba. Předek drží 2x7 ks a zadní plachty 2x9 ks. Jelikož je dobré mít nějakej ten druk či turniket v zásobě počty nejsou až tak důležité lepší víc nežli míň.
Posláno dnes 11:54Re: Turnikety a druky
CIJOML
Mno od nich jsem to chtel vzit, ale vubec nevedli jake patri na hadraka a ja take ne. Chteli po me objednaci cisla. Tak jestli je to mozne, hod je sem...
Posláno dnes 13:33Re: Turnikety a druky
PavelL
Tak tomuhle říkám detailní popis, smekám, Betone! S tímto si nakonec na to povlékání i troufnu, jen musím trochu zateplit garáž, zima se blíží...
Co se týče turniketů, zrovna jsem si vyzvednul na Toptransu jedno 100 kusové balení, objednal jsem si radši všechny ty vyšší, tj. č. 10. Psali mi, že vyrábějí jen variantu ponikl, takže tím byl výběr zjednodušen. Na těch stránkách to mají trochu nepřehledné s těmi katalogovými čísly, ale domluvili jsme se. Jak to rozbalím, přidám případně ještě nějaké přesnější info, co mi to vlastně poslali.
Posláno dnes 15:45


Re: Turnikety a druky
Mila_307 256476668
Přesný počet turniketů druků a šroubů potřebných na potažení Velorexe najdeš v tomto článku z roku 2000 WWW odkaz
Posláno dnes 16:32


Turnikety a druky
Mila_307 256476668
Tak ještě jednou pro Pavla když byl předchozí příspěvěk smazán autorem článku: Přesný počet turniketů druků a šroubů potřebných na potažení Velorexe najdeš v tomto článku z roku WWW odkaz

Pro autora: odkaz zde vložen obsahuje tabulku s počtem turniketů a autopatentů nikoliv postup potahování a tak se konkurence bát nemusíš.
Posláno dnes 16:48

Turnikety a druky
Mila_307 256476668
A zase tady zmizel odkaz na tabulku s počtem turniketů na jednotlivé stroje.
Tyto informace v článku obsaženy nejsou, a začátečníkům se můžou hodit.

Přesný počet turniketů druků a šroubů potřebných na potažení Velorexe najdeš v tomto článku z roku 2000 WWW odkaz
Posláno 14.09.2011 v 23:13NANDAVÁNÍ PLACHET
Šíma
Ahoj, tak jsem si konečně pořídil velouše hltám všechy možný informace co by souviseli s renovací. Známej mi říkal, že když si kdysi potahoval toho svýho, tak se na tom nadřeli tři chlapi až běda, plachty byli ze Solnice a nedopadlo to prej hezky, měli tam všude vlny a nesedělo to. Ty koženky jsou prej na silonu nebo na plátně. Co je lepší? ... jo a píše se tady, že se začíná kapotou - to pak ale misím ty na ty předky znova odšroubovat všecky turnykety? Není lepší tam napřed upevnit ty předky a kapotu až pak? No douofám, ře to nějak zvládnu
Posláno 14.09.2011 v 19:16Re: NANDAVÁNÍ PLACHET
Beton 605820940
ono trefovat očko na přidělanej turniket ci trefovat druk na spodek co je přidělanej se trochu špatně odměřuje. Nehledě na to pokud máš přidělané boky nemáš jak přichytit svěrkou. Případně jinej pomocník nemá toliko rukou aby vše držel jak potřebuješ.
Předejdeš tím takovejmto faldíkům a přepnutím jeko jsou na fotkách.


Posláno 14.09.2011 v 20:09Re: NANDAVÁNÍ PLACHET
Mila_307 256476668
Doporučuju jako první udělat prahy, jako dobrou pomůcku můžu doporučit elektrickou sponkovací pistoli kterou si práh uchytím nanečisto k podlaze zvenku i zevnitř a když jsem spokojen s napnutím tak prahy připevním vruty do podlahy s pomocí sedlářských podložek. Dále pokračuji předními boky nahoře se krásně uchytí pod spodky turniketů a šponují se směrem dolu a dozadu pod podlahu a zase použiju sponkovací pistoli na dočasné přichycení. Potom přední čelo a pak kapotu která se dá krásně vyšponovat na již navrtané spodky turniketů předních boků bez faldů i v jednom člověku.
Napoprvé jsem kapotu přešponoval takže večer když zalezlo slunce tak se zcvrkla a vytrhli se dvě oka ale napodruhé se mi to podařilo perfektně.

Odkaz na elektrickou sponkovací pistoli sem dávat nebudu aby to autor nepovažoval za nevyžádanou reklamu.
Posláno 14.09.2011 v 23:06Posláno dnes 16:47

NANDAVÁNÍ PLACHET
Beton 605820940Oni páni dokonalí to tu mohli popsat za těch cca 15 roku. Ovšem hrajou li si na svém písečku připisujou odkaz na články které jsou psané na jejich webu kde se pod ně nemůže nikdo vyjádřit.Kazit a zpochybňovat práci druhejch, dokazovat tim že zas byl někdo první no nevím.


To "mizení pro někoho nežádoucího" donucení k nějakému ústupku, je jinak společný rys všech tajných služeb světa a totalit všeho druhu napříč historií. Volání po čistotě rasy, národa, jazyka nebo renovace veterána - to vše má společného jmenovatele: hrubou ignoraci a přehlížení souvislostí v širším světovém měřítku, které teprve zobrazuje tyto malichernosti v jejich skutečném (tj. zpravidla zanedbatelném) významu. Takovéto zobrazení ovšem pochopitelně nejde těmto hlasatelům do krámu, protože odhaluje jejich vlastní malost. Takoví už jsou bohužel lidé...
Posláno 15.09.2011 v 07:05
Re: NANDAVÁNÍ PLACHET
HonzaBKBetone absolutně nechápu smysl tohoto článku, to už by snad i bylo lepší top celý smazat než tady nechávat takový nic neříkající pi**vinny!!! zajímalo by mě jestli tedy fakt byl odkaz jen na tabulku s počtem druků, nebo nějaká reklama.
Takže toto radši smaž celý.
Posláno 15.09.2011 v 08:06
Re: NANDAVÁNÍ PLACHET
Mila_307 256476668Betone ty už jsi paranoidní.
Já tady chci stejně jako ty pomc novým majitelům Velorexu s potáhováním, přidám do komentáře odkaz na informace které v tvém článku chybí ale protože to nebylo z tvé hlavy tak je to špatně a tvá ješitnost Ti nedovolí ten odkaz u článku nechat.
Raději celý článek přepíšeš i s těmi počty a pak to budeš vydávat za své dílo.

pro Honzu: zadej si do googlu slova oblékáme velorex a hned první odkaz je na tabulku s počtem turniketů. On si asi Beton myslí že my ostatní normální smrtelnící jsme úplný tupci a neumíme používat internet jenom on je bůh.
Posláno 15.09.2011 v 10:10
Kdo hledá ten najde
Beton 605820940Jak tu sem tem někdo uvádí něco na správnou míru tak i já to tu uvedu alespoň v nějakých směrech. Nikdy jsem se za nějakého velorexího boha nepovažoval ač jsem tu do takovejch výšin vyzdvihován. (nebo by se mě už taky chtěli zbavi ať tu nezacláním?)
Nikdy jsem nepotřboval bejt na prvních pozicích za každou cenu. Někdy se hold zadaří a je to v nemilost druhých či jen některých jedinců. Rád jsem se dělil o své zkušenosti s ostatníma. Jelikož ve směru technickém jako by tu spíše informace co a jak s velorexem nebo na velorexu měli dělat záměrně neposkytovali. Stále mám větší pocit jako by tím co tu napíšu byl někdo existenčně ohrožen.
Možná spíše víc než možná jsem už v mnoha směrech paranoikem. Po těch sporech co se tu vedli a v poddextech vedou. Ono lidem vnucovat pravdu o něčem třeba jací jsme jako velorexi grupa kamarádi se dá velice rychle vyvrátit třeba na velice kvalitním, přínosném webu netíhnoucí k nějaké straně a to www.motomagazín.cz. Tam se člověk dozví jak to opravdu bylo s lidičkama pohybující se okolo stále vyzdvihovaného "Pražského zázraku" vapadalersus kniha o velorexu kdo koho jak napadal a nebránil se schovat za fiktivní nick.
Prostě nejsme kamarádi. Příklad co se týká nestranosti ohledne mě samotného. Chtěl jsem jen uveřejnit pozvánku na sraz kterej jsem ani nepořádal i s prozbou dne vydání .Přesněji týden před akci. Nestalo se tak byla uveřeněna jiná pozvánka co nebyla až tak aktuální i když jsem se nebránil uveřejnění ani té zmiňované. Ono uveřejnic pozvánku nebo informaci o něčem den předem nebo v den konání se mi zdá trochu už nepodstatné.
Je tu vícero věcí které ovlivňují lidi návštěvštívit (spíše nenavštívit) tento web. Kdo sem příjde už hledá jen senzaci nějakého sporu. Proč sem taky chodit, když "zdánlivě podstatné" informace najde v nějakém odkazu v komentáři pod článkem kterej stejně není dokonalej jelikož není napsán vyvolenejma.
To už pak stačí jen nadpis a v komentářích může každí napsat odkaz. Takhle si to dovedu představit.

Ps: jinak jmenuji se Martin
Posláno 16.09.2011 v 07:48

Komentáře k adresáři (17)

K turniketůmK turniketům
AUTOR ČLÁNKŮPavelL
Když odhlédnu od poněkud dramatického vývoje v těchto komentářích - a rád bych poprosil o totéž všechny ostatní - rád bych dodal ještě drobnou informaci o turniketech.

Od fy Černický Koh-i-noor jsem si koupil poniklované turnikety pod jejich kat. č. 020210.03 a je to výška 10mm, šířka 13,5mm, délka mezi dírkama 23mm - tu jsem si odměřil ze zbytků turniketů na mém rámu a odpovídá původnímu provedení.

Co ale nevím je ta výška - já jsem nakonec koupil všechny ve výšce 10mm (nabízjí ještě 8mm). A tady se v článku právě píše, že jsou tam většinou 8mm a jenom tuším 4 kusy 10mm. Vycházel jsem z předpokladu, že budu mít aspoň rezervu a když budou vysoké, tak prostě na plachtě udělám o trochu tlustší lem. Dá se to tak vyřešit?

Díky, Pavel

Posláno 21.09.2011 v 15:22

Re: K turniketůmRe: K turniketům
AUTOR ČLÁNKŮsuk pepa
Ale v místech kde jedním turniketem kurtuješ dvě koženky, proto 10mm, budeš potřebovat turniket 14mm. Bych nechal všade 10mm, když už máš nakoupíno a na zimu můžeš Tvůj Hadraplán zateplit
Velorexum zdar

Posláno 21.09.2011 v 23:37

Re: K turniketůmRe: K turniketům
AUTOR ČLÁNKŮsuk pepa
Ale v místech kde jedním turniketem kurtuješ dvě koženky, proto 10mm, budeš potřebovat turniket 14mm. Bych nechal všade 10mm, když už máš nakoupíno a na zimu můžeš Tvůj Hadraplán zateplit
Velorexum zdar

Posláno 21.09.2011 v 23:38

Re: K turniketůmRe: K turniketům
AUTOR ČLÁNKŮsuk pepa
Ale v místech kde jedním turniketem kurtuješ dvě koženky, proto 10mm, budeš potřebovat turniket 14mm. Bych nechal všade 10mm, když už máš nakoupíno a na zimu můžeš Tvůj Hadraplán zateplit
Velorexum zdar

Posláno 21.09.2011 v 23:39

Re: K turniketůmRe: K turniketům
AUTOR ČLÁNKŮsuk pepa
Nejdřív tuto zamrzlo a najednou sem tu třikrát

Posláno 21.09.2011 v 23:42

Re: K turniketůmRe: K turniketům
AUTOR ČLÁNKŮPeťass
Ahoj,

já jsme dával 7mm vysoké a jsou ok.

10mm vysokých jsem potřeboval všehovšudy 6ks. Dva ke střeše hned za dveře a čtyry dozadu jak je plachtička přes zadní blatník.
Ale myslím si že nebude vadit když budou všechny 10mm. Budou jen trochu více vyčuhovat.

Tlustší lem bych nedělal ono by se Ti pak mohlo stát, že nenatlučeš očko na koženku, ony ty ockové packy nejsou nijak exstra dlouhé. Měl jsem několikrát přeloženou koženku na špici čumáku a už to byla docela honička tam očko nasoukat tak aby se rozklepalo a drželo.
Ještě bych Ti doporučil, než turnikety namontuješ tak je otočit a malinko více rozklepnout tu vidličku. Nevím jak se to dělalo, ale dnešní očka dost často vytrhneš. Vidlička je tak málo roztažená, že po několika otočeních nebo při pnutí plachty se protáhnou a vypadnou.

Peťass

Posláno 23.09.2011 v 07:08

k potahováník potahování
AUTOR ČLÁNKŮBeton
Příklad jak je potaženo na základě popsaného postupu.
foto 1: zmuchlaná plachta přichycená letmo skřipci
foto 2: napnutí pomocí svěrek a skřipců následné označení oček a druků
foto 3: hotovo Jeden turniket s očkem na přání majitele přidán v zadním oblouku na víc. Pátý turniket na prahové trubce na přání majitele přidán taky.

Posláno 2.10.2011 v 20:22

Re: k potahováníRe: k potahování
AUTOR ČLÁNKŮBeton
co vše je dobré mít připravené k potahování

Posláno 7.10.2011 v 21:51

Potahování VelorexuPotahování Velorexu
AUTOR ČLÁNKŮrex68
Správné pořadí montáže dílů potahu stejně jako moment, kdy docházelo při potahování k prosekávání děr a montáži druků zobrazuje pořad České televize " Život na kolečkách", kde jsou mimojiné záběry z výrobní linky. Důležité fragmenty z tohoto filmu jsou k dostání na DVD "Velorex v běhu času", které prodává Ivo Fajman

Posláno 17.09.2011 v 19:22

Re: Potahování VelorexuRe: Potahování Velorexu
AUTOR ČLÁNKŮBeton
Zde jsem popisoval jak potahuji velorex já. K jakým závěrům jsem došel, abych potáhl stroj bez pomoci někoho druhého a dosáhl přiměřeného výsledku ke stavu rámu. Pokud se plachta přidělává na stroj ve výrobní lince, který je bez vad na kráse a neprošel nějakou opravou či úpravou je krapet jinej než jsem tu popsal.

Byla jen otázka času než tu někdo ze skupiny netolerující odchylky nezapomene připsat ono slovo "správné" jako by vše tady ale i jinde popsané nebylo. Možná by se hodilo červeně podtrhnout ony odchylky, nepravdy případně špatné postupy jako tomu bylo ve škole.Případně by se to pak mohlo dát kolovat. Nebylo by to poprvé kdy se něco takového udělalo ač jsme ti "kamarádi".

Posláno 19.09.2011 v 11:16

Re: Potahování VelorexuRe: Potahování Velorexu
REGISTROVANÝ UŽIVATELrommy
Tak mě tento komentář trochu zarazil,že by se obě strany ve válečném stavu takto doplnovaly. Koukl jsem se na ten pořad a našel jsem pouze 2 pořady které by odpovídaly. První je o motorkáři, který si vyzkoušel život na vozíku pod dohledem herce Potměšila a druhý který odpovídá je o postiženém chlapci na vozíku od Liberecké dětské TV od autora snímku Martina Gažara. Proto prosím autora komentáře o odkaz na pořad, abych ho mohl zhlédnout a něco se naučit. Pokud jsem doporučovaný pořad přehlédl, tak se vřele omlouvám.

Posláno 22.09.2011 v 00:38

rex68 napsal k Potahování Velorexurex68 napsal k Potahování Velorexu
AUTOR ČLÁNKŮBeton
také by mě zajímalo co se tímto myslelo co napsal
rex68
"Správné pořadí montáže dílů potahu stejně jako moment, kdy docházelo při potahování k prosekávání děr a montáži druků zobrazuje pořad České televize " Život na kolečkách", kde jsou mimojiné záběry z výrobní linky. Důležité fragmenty z tohoto filmu jsou k dostání na DVD "Velorex v běhu času", které prodává Ivo Fajman"
buď jsme oba špatně koukali nebo nevím

Posláno 28.09.2011 v 19:19

Chyba v zobrazeníChyba v zobrazení
AUTOR ČLÁNKŮBeton
Pravděpodobně došlo k chybě zobrazení článku při odstraněním hrubou silou webmastera či někoho kdo má možnost do toho kafrat z oné první stránky.

Posláno 17.09.2011 v 13:11

NANDAVÁNÍ PLACHETNANDAVÁNÍ PLACHET
AUTOR ČLÁNKŮBeton
Oni páni dokonalí to tu mohli popsat za těch cca 15 roku. Ovšem hrajou li si na svém písečku připisujou odkaz na články které jsou psané na jejich webu kde se pod ně nemůže nikdo vyjádřit.Kazit a zpochybňovat práci druhejch, dokazovat tim že zas byl někdo první no nevím.


To "mizení pro někoho nežádoucího" donucení k nějakému ústupku, je jinak společný rys všech tajných služeb světa a totalit všeho druhu napříč historií. Volání po čistotě rasy, národa, jazyka nebo renovace veterána - to vše má společného jmenovatele: hrubou ignoraci a přehlížení souvislostí v širším světovém měřítku, které teprve zobrazuje tyto malichernosti v jejich skutečném (tj. zpravidla zanedbatelném) významu. Takovéto zobrazení ovšem pochopitelně nejde těmto hlasatelům do krámu, protože odhaluje jejich vlastní malost. Takoví už jsou bohužel lidé...

Posláno 15.09.2011 v 07:05

Re: NANDAVÁNÍ PLACHETRe: NANDAVÁNÍ PLACHET
AUTOR ČLÁNKŮHonzaBK
Betone absolutně nechápu smysl tohoto článku, to už by snad i bylo lepší top celý smazat než tady nechávat takový nic neříkající pi**vinny!!! zajímalo by mě jestli tedy fakt byl odkaz jen na tabulku s počtem druků, nebo nějaká reklama.
Takže toto radši smaž celý.

Posláno 15.09.2011 v 08:06

Re: NANDAVÁNÍ PLACHETRe: NANDAVÁNÍ PLACHET
AUTOR ČLÁNKŮMila_307
Betone ty už jsi paranoidní.
Já tady chci stejně jako ty pomc novým majitelům Velorexu s potáhováním, přidám do komentáře odkaz na informace které v tvém článku chybí ale protože to nebylo z tvé hlavy tak je to špatně a tvá ješitnost Ti nedovolí ten odkaz u článku nechat.
Raději celý článek přepíšeš i s těmi počty a pak to budeš vydávat za své dílo.

pro Honzu: zadej si do googlu slova oblékáme velorex a hned první odkaz je na tabulku s počtem turniketů. On si asi Beton myslí že my ostatní normální smrtelnící jsme úplný tupci a neumíme používat internet jenom on je bůh.

Posláno 15.09.2011 v 10:10

Kdo hledá ten najdeKdo hledá ten najde
AUTOR ČLÁNKŮBeton
Jak tu sem tem někdo uvádí něco na správnou míru tak i já to tu uvedu alespoň v nějakých směrech. Nikdy jsem se za nějakého velorexího boha nepovažoval ač jsem tu do takovejch výšin vyzdvihován. (nebo by se mě už taky chtěli zbavi ať tu nezacláním?)
Nikdy jsem nepotřboval bejt na prvních pozicích za každou cenu. Někdy se hold zadaří a je to v nemilost druhých či jen některých jedinců. Rád jsem se dělil o své zkušenosti s ostatníma. Jelikož ve směru technickém jako by tu spíše informace co a jak s velorexem nebo na velorexu měli dělat záměrně neposkytovali. Stále mám větší pocit jako by tím co tu napíšu byl někdo existenčně ohrožen.
Možná spíše víc než možná jsem už v mnoha směrech paranoikem. Po těch sporech co se tu vedli a v poddextech vedou. Ono lidem vnucovat pravdu o něčem třeba jací jsme jako velorexi grupa kamarádi se dá velice rychle vyvrátit třeba na velice kvalitním, přínosném webu netíhnoucí k nějaké straně a to www.motomagazín.cz. Tam se člověk dozví jak to opravdu bylo s lidičkama pohybující se okolo stále vyzdvihovaného "Pražského zázraku" vapadalersus kniha o velorexu kdo koho jak napadal a nebránil se schovat za fiktivní nick.
Prostě nejsme kamarádi. Příklad co se týká nestranosti ohledne mě samotného. Chtěl jsem jen uveřejnit pozvánku na sraz kterej jsem ani nepořádal i s prozbou dne vydání .Přesněji týden před akci. Nestalo se tak byla uveřeněna jiná pozvánka co nebyla až tak aktuální i když jsem se nebránil uveřejnění ani té zmiňované. Ono uveřejnic pozvánku nebo informaci o něčem den předem nebo v den konání se mi zdá trochu už nepodstatné.
Je tu vícero věcí které ovlivňují lidi návštěvštívit (spíše nenavštívit) tento web. Kdo sem příjde už hledá jen senzaci nějakého sporu. Proč sem taky chodit, když "zdánlivě podstatné" informace najde v nějakém odkazu v komentáři pod článkem kterej stejně není dokonalej jelikož není napsán vyvolenejma.
To už pak stačí jen nadpis a v komentářích může každí napsat odkaz. Takhle si to dovedu představit.

Ps: jinak jmenuji se Martin

Posláno 16.09.2011 v 07:48


Všechny garáže
Přehled strojů
Týmové garáže

Info

Celkem garáží: 631
Celkem strojů: 1593
Celkem fotografií: 46588

Nové komentáře

zachováni SPZ
bezkontakt
Ukradený Velorex nalezen
Volne ložisko v bloku
Křížový přepínač
Re: Cena velorexu
Re: Cena velorexu
Cena velorexu
Re: Renovace 53ky
Výztuha předního čepu

Garáž - naposledy upravované adresáře

23.3. zachování SPZ v d...
20.12. Velorex ve filokar...
17.9. Druhý milíón
12.9. Krádež hadráka a n...
07.8. 9. Velorex rally
08.5. renovace
25.3. STK a první jízda
16.1. Věrka na cestách
26.7. Ruční ovládání pro...
23.6. Na vrcholku Krušný...
23.6. Velorex-Treffen in...
23.6. Velouš ako modelka
05.5. 2015_06_15
10.4. Křížový přepínač
11.1. Dovoz: není to vžd...
07.1. Bezkontakt Velorex...
27.12. Modely velorexů
26.12. Rudolfovo a Hanzel...
27.11. Úprava dvoucívkové...
25.9. model velorex

Rozbalit vše

Struktura Garáže

Beton (14)

čtařkolák 1:9 (1)
Betonek můj hod... (28)
Betoneček (74)
Prasklá osa podruhé
Betoneček
Ověřovací přípravek...
Blok motoru vlastní...
Velkoobjemová kapsa...
Cestou necestou, pol...
Svojkovice obrazem 2...
Kolo alá Trabant
Alternátor vyřeší pr...
Řízení
Co se stane když vyp...
Vychytávka od firmy...
Vychytávka od firmy...
Výfuky od kutila z d...
Bezkontakt Velorex a...
Z posledního na prvn...
Porucha
Hydraulické brzdy od...
Stahovák od kutila z...
STK
Sraz Krušnohorské Vr...
Přípravek od kutila...
Výfuková kolena
Na laně aneb bez něj...
Ruční ovládání pro i...
Elektronické zapalov...
Padli první oběti vy...
stroboskop za 100 ko...
Policie kontra Velor...
Stroboskop
" Hřídelka na řazení...
"Výroba těsnění" od...
Zlomená vidlička řaz...
8000 km bez poruchy
K moři za 10 hodin
Vytahovák čepů zadní...
Výroba nového chlaze...
Motor Jawa typ 638 s...
Setkání motocyklů če...
Džawa 638 s el. star...
Příruční kapsa pod k...
motor 250 velorex se...
Boskovice & Dlouhé S...
Jedna už nestačila
Úklid
Hlavy, válce, výkon...
Rychlé ale účinné to...
KV? né každému tam b...
horním Pojizeřím
boskovice 2009
Oprava
Prekérka aneb praskl...
Odstupňování převodo...
BiXenon a světla ve...
над...
Krucemburk
Revize dynamostartér...
Brzdy, brzdy, brzdy...
Přípravek ..a jde to...
Moje letošní první k...
Do Prdele
Lipnice 2010
Maďarsko 2010 aneb s...
Vánoční kvíz :-)
Libá u Chebu 2009
Lipnice 2009
XXIV. Sraz motocyklů...
hornim Pojizeří a Že...
Převoz žebříku
já na to přišel už d...
Invaze do Polska 201...
horním Pojizeřím a Ž...
Karburátor
Polsko 2014
Simson SR 50 B4 (3)
Verolex neboli... (10)
Žluťák (7)
Velorex 750 Afr... (2)
velorex 175 tak... (25)
Bóbika (1)
Džawasaki 250 t... (3)
JMP - 40 (1)
bezejmený (47)
Simson S 51 CE (6)
Liberečák z Pra... (5)

Fanda (3)

Kvíčala
Pav 40
Trakař

eli (4)

Anička
pav 40b
sportka 590
František

Honza T. (3)

Kostra - etalon (1)
Joe (9)
Papírák a ti dr... (4)

Michal32 (1)

Velorex 16/250

Kroupa (2)

Pu
Velorex pu

David-T (1)

Hadrák

PavelL (1)

Pavlův Oskar (20)

rex68 (26)

Velorex ABC (30)
Velorex 16/350 (132)
Bukovany 2010
1987 Tři rychlá kola
Čokoláda
Trička
Expedice Velorex 200...
XXI. Letecký den Jih...
Expedice Velorex 200...
Jak jsme jeli pro vá...
Akce Grossglockner 2...
Akce Grossglockner 2...
1. sraz Ve znamení t...
Expedice Velorex 200...
Akce Grossglockner 2...
Akce Grossglockner 2...
Silvestrovská vyjížď...
Akce Grossglockner 2...
Akce Grossglockner 2...
Akce Grossglockner 2...
Akce Grossglockner 2...
Akce Grossglockner 2...
Severní polární kruh...
Severní polární kruh...
Severní polární kruh...
Severní polární kruh...
Severní polární kruh...
Severní polární kruh...
Severní polární kruh...
Severní polární kruh...
Severní polární kruh...
Severní polární kruh...
Severní polární kruh...
Severní polární kruh...
Severní polární kruh...
Severní polární kruh...
Severní polární kruh...
Severní polární kruh...
Svatba I
Akce, která se nepov...
Svatba II
4. sraz Ve znamení t...
Velorex v modelech
5. sraz Ve znamení t...
1972 Jak jsme jeli...
3. sraz Ve znamení t...
Expedice Velorex 200...
2. sraz Ve znamení t...
Expedice Velorex 200...
Expedice Velorex 200...
Jak jsme založili Ve...
Expedice Velorex 200...
Expedice Velorex 200...
1991 Sraz tříkolek A...
Expedice Velorex 200...
Expedice Velorex 200...
Nehody
Expedice Velorex 200...
Expedice Velorex 200...
Expedice Velorex 200...
Velorexem k volbám
Velorex Kurýr č. 34
Expedice Velorex 200...
Expedice Velorex 200...
Expedice Velorex 200...
Expedice Velorex 200...
Expedice Velorex 200...
Expedice Velorex 200...
Tajný závod o živé s...
Boskovice 2009
Kalendáře
Expedice Velorex 200...
Kontrola SNB
Expedice Velorex 200...
Expedice Velorex 200...
Expedice Velorex 200...
Doslov
Krušnohorské vršky 2...
Lipnice 2009
Velorex čundr 2009 p...
Poděkování
Boskovice 2010
Krušnohorské vršky 2...
Vršky jako žádné pře...
Faktor strachu aneb...
Classic Show Brno
Jarní sraz Velorexů...
Tajný závod o dvě la...
Jarní sraz Velorexů...
Lipnice 2004
Čundr Českou Kanadou...
Perštejn 2010
LIPNICE 2007
Dovoz Velorexu
Velorex čundr 2000
Výstava Velorexů - P...
Památka zesnulých
Výjezd na Orlík 2010
Boskovice 2006
Boskovice 2005
Boskovice 2004
Boskovice 2007
Plumlov 2010
Boskovice 2008
Vánoční besídka v Ji...
PF 2011
Týnec nad Sázavou 20...
Bukovany 2007
Silvestrovské moment...
Objezd pamětníků
Filmfest a setkání m...
Garage párty
Stavba Modelu
Páteční Krušky Vršky...
Sobotní Vršky
Nedělní vršky 2011
Nejsmutnější sraz Ve...
Nejsmutnější sraz Ve...
Nejsmutnější sraz Ve...
1.PodOrlický sraz Ve...
Poslední rozloučení...
Deštné 2004
XII. Ortotraxní sraz...
Klíč k zámku od dveř...
Jihlavské nebeské pr...
Víkend ve Stříbrné S...
Vítání Šárky Bleskov...
Převoz žebříku aneb...
VI. Sraz historickýc...
Letošní Boskovice 20...
Blesková svatba
NORWAY 2013
Expedice Velorex Isl...
Ochutnávka
HOBA 2 (8)
Oskar - 16
Velorex 16/350...
JAWA 353/04 (4)
NORTON ES 2 (3)
JAWA 354/03
HERO PUCH AUTOM... (3)
ČZ 250 SPORT (2)
KAWASAKI W 650 (2)
BETKA (1)
JAWA 353
MANET 90
Stará mechanika (6)
PAV 40 (1)
ESKA E 622
ESKA E 612 (1)
Triumph Sprint... (5)
ESKA skládačka (1)
ESKA Nevada (1)
Favorit
Favorit F 86 (1)
Favorit F 82
Favorit F 81 (1)
Favorit Corrado (1)

Killy (2)

PAv 40/b (1)
Magdalena (1)

Michl Oskar (1)

Moje auto

Andy (3)

Velorex 16
Velorex 350
Ital

MiPo (1)

Věrka (1)

wosa (2)

Venca
JAWA 350/360 +...

Hony (1)

Velorex 16/350

KarelSedlice (1)

Bobeš

David_a_Milan (1)

Milan

Velorex435 (1)

Velorex 435 (9)

Jirec.marek@centrum.cz (1)

Velorex 250

bigofraggle (1)

Velorex 16/350

Jelen (1)

Štefan

lubos1 (1)

Pan Fleček (Ota... (1)

medvedw115 (2)

16/175
350

Michal Krása (6)

Velká rodina an...
Smrtka !
Kurník
Picap
Vnuk Matěj
Goliath

vitek99 (2)

:-)
:-P

Petr 435-o (1)

Velouš

Palda (4)

Palda 1 DIESEL (37)
Dáma (3)
Kočárek od Jitk... (1)
kolo Favorit (1)

Brťka (8)

Rudolf (34)
Zikmund (2)
Hanzelka (7)
Drakouš
Stopadina - JAW...
Třiapůla - JAWA... (3)
Mustafa (1)
Polák (3)

Ujo Pepek (14)

Bennie
Plechovka
Ještě nevím
Bublinka
Karosa W4 Dingo...
??? ještě nevím...
Robox BPH 511
Škoda 706 RTO
Vozík
Pav 40
Pav Sud
ČZ 175/502 + DR...
Oskar 55
Ctyrkolak

Petan (5)

Hadraček (8)
pav 41
Helis (7)
velouš šrotak (2)
Modrak 435-0 (5)

jiri.ch@email.cz (1)

Velorex tom

paveljura (1)

Velorex 350/16

Medvěd (1)

Bohoušek

Kamil (1)

Hadráček

Root (1)

Velorex 435-0

Jirka s velorexem (4)

čz 150C
Hadrota
PAv 41
čz 175/450

Marťan78 (1)

Václav

Denis1958 (2)

Miroslav1958
Henry250

Peterson (1)

Pornos

Prudas80 (3)

Jawa pionýr 21
Jawa250 kývačka
Velorex

lichoresnice (2)

350 (3)
175 (7)

Tomki (1)

Pepa

Brousek (1)

Velorex (1)

Antonín (1)

Antonín

Jarda, Helča, Julča a Emča (20)

Jawa 250 (5)
Tonda (21)
Nulapětka (1)
Jawa 250 hranat... (1)
PAV-40/B (1)
Os-kar 54 (15)
Jawa 555 (1)
Jawa 555 červen... (1)
pan Pařízek (1)
Pepa (1)
Kočárek (1)
ČZ 150C (2)
jaweta
půlbubínek
Helenčin pionýr (1)
stopětasedma
Julinčin trilob...
Stadion S11 (1)
56ka
os-kar 53 (1)

martin.grif (13)

Jindra 16/350 h... (2)
Polák
Pepa
Venouš 16/350 m... (2)
Zdenda Čz 175/5... (1)
Maďar 16/350 hy... (1)
Petr - Hillman... (2)
Hillman Minx II... (1)
Bedřich (1)
Jawa 250/353
Jan
Mechanika - Pol...
435

Pavel.S. (2)

Burák
Oskarek

Stanik (4)

Škrobanek
Velous
Čoudak
Cejka

pietro (2)

Velošík (4)
Velošík II. - p... (1)

martin stavospol (1)

šedák

Petros (2)

Babetta 207/100
Vilda

najvrtson (8)

Ligier Optima I... (1)
Mr. Henkie II (5)
Microcar Bonny... (3)
Aixam 50 GLS (1)
Gutbrod Superio... (1)
Casalini Sulky (1)
Ligier Optima (1)
Ligier 50 L (Ka... (1)

hynkees (1)

Tonek (5)

Zeliňák (1)

Zeliňák

Jaryn (1)

Venca

Karelos (1)

Velorex 16/350

vedoucí (4)

Velorex 16/350 (3)
sajda (1)
fekál (1)
Velorex 435 (1)

Vašek Z (1)

Velorex 435 D

cenda (2)

Velouš (2)
Škoda

panaudio (2)

Emerich
Felt 35GX

suk pepa (3)

Velorex (19)
PAv 41 (1)
Moravan M56T (1)

subba (1)

subba

jawarmaniak (19)

ČZ 125T
Pepík (6)
Puch 200 (1)
ČZ 150C (1)
Přívěsný vozík... (1)
Pérák 18 (1)
Jawa-ČZ 125/351...
Jawa-ČZ 250/353...
Jawa-ČZ 350/354...
Jawa-ČZ 125/355
Manet S100/01
Manet 100/01/A
ČZ 175/450.01 S...
Jawa 50/555
ČZ 175/502.02
ČZ 175/477.01 P...
Jawa 50/23 Must...
Yamaha XJ 550 S...
Jawa 50/23A Mus...

neznalek (1)

velouš honda

RomanR (1)

Velorex

hadrak-lesnik1 (1)

lesnik

Pavel V (1)

Fanouš

Oldscool (1)

Velorex 16/350 (1)

martin.tes (2)

Venda
Perez

Radek MX 5 (14)

VELOUŠ 350 (1)
MX-5KA (1)
VRAK Č.3 (1)
Zetka 6 (1)
Motex (2)
Červenák (1)
vrak č.2 (1)
vrak č.1 (1)
TDM 850 (1)
PÁVEK (1)
VILLIERSKA
Josef (2)
vrak č.4 (1)
Velorexí děti (1)

Radek multipla (1)

Velorex 16/250

pecold (1)

Pecold

Jarek (1)

ota

Lukas8 (1)

Velous

Pepo (8)

Velorex 16/350 (4)
Manet S100 (1)
JAWA-ČZ 175
Rady, návody a... (1)
ČZ 125c/t (1)
JAWA 250 typ 35...
PAv 40 (1)
Zetor 25K

velorexmaniak (18)

KRISTÝNA (7)
FANOUŠ (78)
ORIGINÁLKA (3)
ANGLÁN (16)
VALNÍK RŮŽENA (5)
STANDA (12)
RYKŠA 175
OS-KAR
LAMINÁŤÁK
PEKELNÍK (1)
DVĚSTĚPADESÁTKA (1)
KOSTRA NA DÍLY (7)
TRUTNOVÁK (1)
PĚTAPADESÁTKA (1)
EXPEDIČNÍK (6)
ORTHOPEDIA (1)
ČTYŘIAPADESÁTKA (1)
SUPER-LAMINÁT (3)

pipis22 (1)

Oskárek (9)

Oskar58 (1)

Pepík

holcik (6)

Jawa 250sport
fechtl a hrůza
čz 150
manet90
Venca
s11 stadion

charlie (1)

Velorex - JK Sp...

Jiříkovo Velorex (1)

Jiříkovo Velore...

Venca (1)

Milan

MarekK (1)

Veloš

Alois (1)

Alois

riksa-muz (1)

Velorex

Jirirepasi (2)

Herny
ChatoviRobot

Makoš (9)

Velorex 5
Velorex 6
Velorex 8
Velorex 2
Velorex 9
Velorex 7
Velorex 3
Velorex 4
Velorex 1

Vlado 333 (5)

Standa (3)
Jawa 500 OHC ty... (2)
Velouš (1)
Jawa 350/18 Pér... (1)
Jawa 350/354 Na... (1)

David Filip (4)

Jawa 350 side
Pérák 250
Chrobák
Zatím beze jmén...

deta (4)

Os-kar 16/250 (3)
ČZ 150
JAWA 250, typ 5...
Stadion S-11

Zdenda P (1)

Lidunka

Radovan (1)

Šedivá pomsta (1)

Sajmlík (1)

Rudolf

clintkr1 (1)

16/250

Lauťas (1)

Vladimír

josephe (1)

Rexík - Karol

Janek (1)

Zlatohlàve... (1)

serval64 (2)

Vlasta
Josef

Hroch (1)

Otík

Radim (4)

Bělina (2)
Kocour 742 759 (1)
16/350 (5)
Dunelt (1)

cmeldas (1)

Velorex 16/350

Pilník1 (1)

Pepík

irik (11)

STADION S 11
HERKULES
veroń
PUCH MS 50 V
JAWA MUSTANG
PUCH 50
CHAMPEYRACE
Trike
S 22
PAVIK
MOTOKOLOBRNDA

mika2287 (3)

Kája 16/350 (13)
Royal Enfield B... (4)
Jawa 550 (1)

Michi (3)

Michi
Velouš
1kladenak

Raisidlo77 (2)

Ministr (2)
Pepík (3)

Luda (4)

Tatra 57A
Velouš (1)
JAWA 350
škoda 110L

Alda (1)

Velorex

Svatobořičák (1)

Véna

jankloub (1)

Václav

imu (1)

OSKAR 16/250

Rudo (1)

velorex

Lubajs (1)

Chroust (3)

Honza K (2)

František (2)
Pepík (2)

jakub54472 (1)

čtyřkolák

Neoxxxx (1)

Veloušek

Jirka kuk (1)

Oskarel (1)

strejda (1)

velorex 16/350

AsterixRR (14)

Honda CBR1000RR
Kawasaki ZX6R
Suzuki GSXR1000
Drakouš z Děčín... (1)
Mechanika Eviků... (1)
Dědouš
Modrej ďábel
Fichtell champi...
Minibike
Hnědoušek (1)
Evikuuuu Miluna...
Mustaf
mechanika 350
Kanárek (1)

Květák (2)

Zetka
Tonda

Jeep (1)

Drak (1)

panelfotr (1)

Bonbon (4)

Ondrej (1)

Bedřich (1)

hok (1)

velouš

Fanymen (4)

Arnošt (1)
Velouš (1)
4kolák
Ferdinand

VELOREX-DALIBOR (16)

Zelenáč (10)
= CABRIO - VELO... (22)
FIAT 500 (2)
Velorexík-červe... (2)
Zetor 3011 (3)
VELOREX 250 (1)
PAV-40 (1)
Jawa 555 (1)
FIAT 126 (1)
FIAT-500 (3)
JAWA 550 (1)
= V E L O R E X... (2)
JAWA 350 ARMY (2)
Velorexík-zelen... (3)
KLASIK Velorex (3)
Zabudnutý velor... (1)

Hekáč (1)

Máša (1)

Dajak (2)

Velorex (3)
ČZ 175/501 skút... (4)

nerezorex2 (1)

Veloouš

Tomik (1)

Velorex 250

jarujara (7)

Velouš
Sajda 560
Pařez
JAWA 350/354
Pavík
555ka
Péráček

veljer (2)

veljer (1)
Zdenda (1)

milosp (4)

NDRÁK
milda
maďar
Blanka

Culda (1)

Kulihrášek

Peťass (12)

Veloušek (10)
Velorex 1 (1)
Stadion S23 (1)
Stadion S22 (1)
Octávečka (1)
Plecháček (5)
Renault 4CV (1)
Praga Piccolo (1)
Jakub (1)
Gusta (5)
Trabant P60 (1)
Minirex (1)

kuna (1)

oskárek 250 (1)

tříska (1)

velouš

Charly (1)

Velouš

Paja640 (1)

Staňa

deda07 (2)

Velorex 16/350
side Velorex +J...

závodník (1)

mára

Petr 70 (1)

Velouš

cervik (5)

Vašek (16)
Mates (2)
Želva (2)
Stuart (9)
Moprd

Petr88 (2)

16/250 1960
JAWA 350 634-7-...

Ďolik (1)

Bulhar (3)

westani (1)

Jaromír

Honza (2)

Velorex (6)
Velorex-Oskar (4)

wajbrou (1)

Wajlorex

machl269 (1)

Veloušek

rommy (1)

Bohoušek (2)

Hans-von-Pragl (1)

Generátor

Rohlík (6)

Velouš - Václav (8)
Pincek (1)
ČZ 487 sport
Hyosung GV 250... (1)
Honda MB-8 (1)
Yamaha TDM 850 (1)

ize (3)

Boban
ČZ 175/487
Babetta 207/300

CIJOML (17)

Sidecar homemad... (1)
PAv 40 (1)
MOTEX 384 (2)
Velorex trochu... (4)
Jawa 350 typ 36... (5)
Velorex 16/250 (8)
Jawa-ČZ 175 typ... (1)
Stadion S22 (2)
MOTEX 384 nr. 2
Jawa 250 typ 35... (1)
Polák (4)
Velorex RH-1 (1)
Jawa 250 Specia... (2)
ČZ 150C lidovka (2)
CZ 150c chrom v... (2)
Jawa-ČZ 175 typ... (2)
Dvoupistak (1)

maryn (1)

velorex 16 250

romanvacak (1)

Drahouš (1)

Rix (3)

Jindra (12)
Tonda (2)
Erich (1)

ivono (12)

Simson
Jawa 20
trabi (1)
pařizek1
baba
velda (1)
stadak
jawa 250
jawa21
trabi combi
parez2
trabant

myrdoch (1)

Velouš

daras (1)

daras

Jura 72 (1)

velorex 350

meda.jawa (1)

Fjanta hadrák

PetrP (2)

Svižník 57 (7)
Vorvaň (2)

Marda (5)

Honzik (1)
Pávik
Jawa 551 (1)
František (3)
Bohumír

Hojecek (1)

Jenda (1)

Redbull_co2 (1)

Chroust

Johan (1)

Walter

Rychlošnek (2)

Kawasaki GPZ 75...
VELOREX

Bohuničák (1)

Hubert (1)

eis.ducati (1)

Velouš

repi (1)

Chat,

Toňas (1)

Otmar (1)

Hajčusák (2)

Velouš (2)
Pavík 41 (1)

Zuzarix (1)

Maruška (2)

Včelí medvěd (1)

Mazlík (1)

Ado (1)

Velorex 16/250

Ivanov (3)

Olda (8)
Papírák (4)
Saša (1)

Ivan (2)

Otík (1)
Oskar

Erykson (2)

Ludvík (1)
Ludvík II. (4)

Josef (3)

Josef
ČZ250/471
ČZ175

Nerezorex (1)

Reznerez

Fojerman (1)

Fojerman (1)

BO!!!VELOREX (3)

Škatulínek (4)
Modrásek
Velorex 16/250

Mataroka (1)

Václav

Trumpeta mladší (4)

Jawa 50/20
Jawa 125/355
Velorex oskar
PAV 41 - holubí...

Oťas (1)

Jawa

AdamHavlík (1)

Velouš

Otmík (1)

Jarouš

MONOKUK (2)

V350.1965
čz477

stita (10)

Toník (8)
prasátko
pav 40 (1)
Sajda (1)
felinka
mikrovéna
Staďaček (1)
Pařízek (1)
Zetka (1)
Os-kar-ek (1)

zanek (1)

zatim nema jmen... (2)

miky (1)

16/350 cattusre... (12)

Eiffel (1)

kostra1 (6)

Frantomas (1)

Velouš

szake (2)

Velorex 560
Velorex 16/350

Lubajda1 (1)

Láďa

Kapinus (3)

velorex
stadion
WV bouk

Paros (2)

Velorex and cat...
Velorex fantasy

dutus (1)

Dutus stroj

Stehno (1)

Šimon

Pavel Myška (1)

Velorex

Tačud (1)

JIŘINA

petrikmi (1)

velorex 16/250 (1)

koleno79 (4)

koleno (1)
Jawička
Káťula
Fechtl

carodej (2)

velorex 16/350 (15)
hajtra (1)

Bogdan71 (1)

tidítko

Pepíno 16/350 (1)

Velorex (1)

Zepelin16/250 (1)

Zepelínek (1)

Duin (7)

Velouš (8)
Automat (3)
Pejrak (2)
Pavik (1)
TřiPade
Jawa Komat (1)
Sidecar Velorex... (1)

voldy (1)

Arnošt

koleno.pk (1)

Koleno

HonzaBK (24)

Toník (2)
Velorex 16/350...
Felicia
Manet 90
Pérák 250 - 194... (1)
Pérák 250 - 195... (1)
Jawetta - sport (1)
Velorex 40
Jawetta standar...
Jawa 250/590 sp... (1)
Jawa 50 - 555
Jawa 50 - 550
Jawa 50 - 20
Jawa 50 -23
Velorex Oskar 2...
Felicia 1961
Skůtr 502/01 (1)
Z6 Hurvínek
Stadion S22
Stadion S 22
Stadion S 11
Skutr 502-00
Stadion S11
rozřezaný

Skvrna (1)

Morte

nindža (1)

Oskar

Fofo (1)

Velorex 16/250

Jovan (2)

King Midget (1)
King Midget Ser...

Micka (1)

Velorex

RTe (1)

I

gertryda (3)

hadradrak (3)
mašina (2)
DNĚPR K 750 (1)

Bajaja (1)

Beruška

vksir (3)

Venouš 2
Venouš
VC Beroun (5)

velorexbohumir (1)

bohumír

Kubik (1)

Veloušek

Ozzy (2)

Indy (8)
Venca (1)

chmela852 (11)

Motex
Gabriela (2)
Stadion
jozef ČZ 175 47... (1)
ladislav (1)
pav 40 (1)
anglán (1)
4-kolka
JAWA 350 639
JAWA CZ 150
jawa 353

ferda50 (1)

Ferdik (1)

Longrex (1)

Longrex (17)

tommyno987 (1)

velorex 435

TOŠIN (7)

TONÍK
Jawetta
Jawa 250/Špinar...
Jawa 250/sideca...
Pav 40/světoběž...
Benelli Adiva 1...
Honda NTV 650

Rebel (1)

František

Bedrich (1)

marie

BAGR (3)

Kraska (2)
Karlík (3)
Valník (1)

Štefan (4)

JAWA 350/360-03
JAWA 250 perak
Velorex 16/350
SKODA 440 Spart...

dejfon (13)

16/350
škoda 1202 STW
čz 175 501/00...
simson star SR4...
stadion s11
jawa 21
Pav 40
simson schvalbe
simson star sr4...
jawa 20
čz skůtr 175 pr...
stadion S22
Jaweta standart

Stanous (4)

Mila
Radosti
zasnezena Mila
zasnezena

Petrusius (1)

Veldik

velorex.dk (2)

Velorex 16/350...
Velorex 16/350...

Marek Schwarz (1)

Bohoušek

Ervín (1)

Pepe

PetrS (1)

Jindřišek

gigi (4)

No name
Chroby
De Pejrak
Prísavník

Vlasta (10)

Třistapadina (8)
Dvěapůle (9)
Os-Kar 53 (2)
Pérák
Kalif (3)
Velorex 16/250... (2)
Stopětasedma (2)
Čtyřiašedesátní... (1)
Stadion S22
Jawetta

rekonstruktér (2)

Vídeňák
kostřička

pfeifer (1)

Velorex Olda

cihura (1)

Božena

MICHAELSW (1)

PILA (1)

radek 1978 (1)

hadroš

Ondra (1)

venousek (1)

Pavel 007 (3)

Polák (2)
Ludvík (6)
Motex (1)

prašek (2)

Jíří (1)
Miluška (1)

Standa 2000 (1)

Straka

mygale (1)

Velouš

thoy (5)

250 Pérák F.Jan...
" Torzo z kopři... (1)
PAv 40 (1)
250 Pérák ZBROJ...
250 Pérák ZBROJ...

shuggiemac (1)

Kai

megacruiser (2)

Kolínek
Čtyřkolák

eman (1)

Velouš (8)

Chaos (1)

hadraplán (7)

janokarpi (1)

Motokolo replik...

msemi (1)

velorex 350/16

v.klon (1)

Venda

RADO 007 (3)

oříšek 250 (1)
H 007 (7)
Hadrafáro 888 (12)

Indiana (4)

Kačena (2)
Hadraplán (21)
Pařez (1)
Trilobit

tomiru68 (1)

Montgomery

Pete (2)

Hugo
M-72

Bow (1)

Bowee

HoumrSims (6)

Velouš Eda (1)
Klára
čezeta
jawa 350/354
čz 150 c
pav 40

tugof (1)

Staník (1)

Honza C. (1)

Gigi Velorex 16... (5)

hadra76 (1)

HONZÍK

Milan (3)

Velorex 01
Karavan
Velorex Oskar 1

Mila_307 (8)

Čtyřkolák (6)
Velorex 16/350 (17)
PAv 40 (1)
Čtyřkolák-šediv... (1)
Minibike (1)
16/350 hydrauli... (1)
Jawa 350/354 (2)
Oskárek (2)

arnošt (5)

royal enfield
Zundapp k500
Ural M-61
Jawa 175 specia...
Dodge Brothers

Řezňa (2)

Kryštof (5)
Velorex (1)

TyerCorp (1)

Pocok

msil (4)

wilik šedivak (5)
skutr čz 501/05
jawa 250 TYP 35... (1)
jawa 350 TYP 64... (1)

ondra150c (1)

kostra

Belcanto (1)

Mr.Smart

ZdendaZemda (1)

Velorex 16/250

Levap (1)

Velouš

Zdenda (6)

Oskárek (1)
Eda (5)
Es-ka (1)
Phanomen Bob (1)
Durkopp (1)
New Hudson (1)

derick (1)

Tulák

cv-rex (8)

cv-rex (1)
slabý dech (1)
16 350 z dílů
prasátko (1)
X 1/9 Bertone (1)
kachna (1)
Tatra 30 (1)
Rapid 136 (1)

mates219 (1)

Velda (2)

Sabi-Pavel a Zdeňka (8)

K E F Í R E K (7)
Jawa 350/354
Vozíček Pávik (2)
Jawa-ĆZ 175/356 (2)
ČZ 125 t (1)
Motor-pila (1)
verze do lesa (1)
Tatran 125/03 (1)

LiborHess (1)

invalidní vozík (1)

olivoj (11)

Karel (10)
Jawa 350 Automa... (2)
Pav 41
Jawa 350 Pérák (1)
Jawa 250 Pérák
Jawa Duplex Blo... (1)
papíráček (1)
PAV40/b (1)
sidekára (2)
Racing cock (1)
pan Lorenc (1)

kohinoor737 (1)

Oskar-16

tadeasnovak (1)

Žralok (2)

raticate (2)

Arnošt (19)
PAv 41 (5)

vinnetou (16)

veloušek (1)
Jawa 350/634
pavík (2)
Jawa 250/592 (1)
jawa 250/559 "u...
Jawa 250/353
čz 175/502 (1)
tatran 125
Jawa 250/353 "š... (1)
kalifka
rikša
Vorlice
Staďák
Lesnice
MZ 250/1 ES
anglán (1)

pepazdepa (1)

Mates (2)

Martinek (1)

Martinek

Golbik (1)

Velorex

ROZI (9)

Velorex 16/350 (7)
Trabant 601
K 750
Jawa 555
Jawa čz 250
Jawa 250
Skutr čz 175 -...
Jawa čz 150
Velorex 16/250 (3)

Seszo (2)

I.
II.

tomula (1)

braveheart

jawa.muzeum (1)

velorex

BAR (2)

Velorex 16/350 (1)
Šarlot/Šrapnel

XXL (7)

Felinka
Piďibelo
MEK
Zetor
Traverza
Mini
JOHN

Marťas (3)

Marťas
Marťasek
Macek

vosahlo (2)

Jawa bizon
ČZ 476

Paldast (7)

Čezeta
4kolka
Máňa
Stadon S11 de l...
Jawa 555 de lux
Stadion S22
Stadion S1

Vildys (4)

Vilda (1)
Pérside (1)
Mrchoň (1)
Pavča (1)

Pája Velouš (3)

Veloušek (1)
Máša
Máša II

skodakopi.xxx (6)

velorex
stadion s11
Jawa 20
skoda 100
Pavik 41
Honda 954

Marťasek (1)

Marťasek

Kudroš (2)

Mojmír (2)
Pepa

elstrem (1)

jawa 350/361

zajda (2)

3D model hadrap...
Pepina

Jenda9770 (1)

Prdlafka (1)

zetkař (1)

Lysaňa

janeon5 (1)

velda

Wenda (2)

Oskar
435.0

pixar (3)

Suzuki Bandit 1...
leopold (6)
KAČENA (1)

Hellrider (1)

ČZ 175

hurvinka (2)

hurvinka pav-40
hurvinka

smazo66 (2)

Kryštof (4)
Barborka (5)

cedro (4)

Emil (16)
PAv 40/B (2)
Ruda (11)
Jára (3)

M+M 4kolky (8)

Matúš (8)
Jozef (5)
Stano (10)
Ernest (3)
Pionier (1)
Jindřich (2)
jawetta sport (1)
Stadion S22 (1)

Mareček (4)

Veróch (7)
Kozel (2)
Fichtl (1)
Praga Piccolo (1)

Jana+Mirek (3)

Veloušek (6)
JAWA 555
JAWA 550 PAŘEZ (4)

DUB (1)

nákladní velore...

Svačinka (1)

Velorex 16/350

Lolek (1)

Lolka velorex

mj (26)

Josef (2)
Věra (1)
Jaroslav (1)
Jiří (2)
Valníček (1)
Stanislav (1)
László (1)
Pavel (1)
Petr (2)
Olívie (1)
Bohumil (1)
Marcel (1)
Karel
Josef II (1)
Š 1202 (1)
Dvojka (1)
Dvojprase (1)
Boris (1)
PVSka (1)
stopětasedma (1)
Španěl (1)
Ignác
Petr II (1)
Jura (1)
Jaroslav II (1)
Velorex RH-1 (1)

Emrson (1)

Jan Netopejr MC...

staford (1)

velorex oskarek

jara.tuma (2)

Jawa 21
Stadion S22

Jarda.K1 (2)

Mikuláš (1)
Natálka

Hloh (4)

Sajdkára (1)
Oři plynatí (5)
Titan (1)
Barborka (4)

Brotas (1)

Velorex 16/350

Tomas (1)

Velorex 16/350

koki (1)

Velorex 350-16

Kim (5)

Francek (2)
ŠKODA Octavia-B... (1)
Pávík
IVAN
Patiňák

Jaara (1)

Stadík

jcg67cz (1)

JCG (1)

kolp (10)

S 11
S11
Velorex 16/350
Jawa-ČZ 350/354
JAWA-ČZ 250/353
JAWA 250/559
Jawa-ČZ 350/354
Velorex 560
Velorex 560
S22

mary (2)

Velorex 350 ori...
Jawa 20 Pionýr...

Pacička (4)

Modrák (5)
Lůďa (1)
Jawa 50-05 (1)
Měďák (1)

Matísek (1)

Škubánek (1)

JIRKA SLUNÍČKO (2)

Myšák (3)
Zajíc (5)

roza1388 (1)

Domino

Pavel s červenou Karin (1)

KARIN

ogar 350 1948 (5)

jawa Ogar 350
jawa perak 250
Jawa pařez 550
jawa villiers
Jawa pionyr 21

Standa (5)

16/350 hydrauli... (3)
Hadrák 16/600 (1)
Máňa I (1)
Máňa II
Pávík (2)

PetaCRX (10)

Komar I.
Velošek
S11,S22,Jaweta,...
Renault 4cv
Renault 4cv šed...
Stadion S22 Mod...
Trikolka S11
S22 S-FOR
Simson SR2 E
muj drobecek CR...

bad (5)

Rexík
otrhánek (1)
Vladimír (2)
manet korado
Hornet (1)

JamPek s r.o. (1)

Milouš

simmir (1)

Mazlík (2)

salvik (1)

salvik

Baky (1)

Nikon D300 (2)

Žanda (1)

Vinyl X Like (2)

Tomcsanyi (1)

Zdenička

hujer (3)

hadrovka (13)
Stadion S 11 (I... (5)
Stadion S11 (II... (1)

Oplt (1)

xy

Bolek (1)

Veluś 2

chomi (1)

Mates

jindrapjd (1)

vilda

mates (2)

Pacer
Planda

mlok (1)

mlok

Jenda (1)

Nesim

Petr Gajdoš (1)

JAWA 50/555

VelorexArt (2)

Oskar
Dědek (1)

Lucky (1)

Velorex 16/350

RayBan (1)

Velorex

Me2dd (7)

JOSEF (33)
Moťák (1)
velký PAV (3)
Rady a poznatky (5)
Pav 40/B (1)
Moto GUZZI (7)
Hajírex (1)

avatt (1)

Jindřich (2)

Vilda (2)

Oskárek 57 (8)
PAVík 40 (1)

Velobet (1)

Gagok (22)

hasic1HaZZ (1)

JAWA 350-354

franta999 (1)

krasavec (1)

motorino (1)

Oskar 54

Q U A C K (2)

Adligenswil.ch
Adligenswil.ch...

likk (1)

Šedivák

miki (1)

fanda (1)

špéra (1)

velda (8)

Starej (2)

De-lux (3)
Náklaďáček (3)

Hošani (5)

Plachťák (3)
Juťáček (3)
Žabáček
Kamila (2)
Fanouš (3)

rumajs.pralinka (3)

pralinka
pařízek
staďoch

Pepe (1)

Motorky

Fittipaldi (3)

Ogar 250 (2)
NO NAME (2)
ČZ 150 C (2)

rejd (9)

hadraplán (1)
družka
třinda sajdka v...
Rikša
dvoupíst
pérák250
pařez
jawa minor (1)
spartak sparťák...

blpetr (1)

Velorex 16/250

JARDAII. (4)

VELOUŠ (2)
ČZ175/487-03
čz125A
ŠKODA 440 SPART... (1)

jahoda (1)

Jahoda

radek300 (1)

Cyril

Shalvoster (1)

Dolfi (5)

Peter (2)

Oskar 16 (14)
Motex (1)

fista (2)

REWACO / HARLEY... (1)
Veloušek (11)

bara (1)

potrhanek (2)

Kachna (5)

ČZ 125/476 (5)
JAWA 250/559 (5)
JAWA 23 Mustang (1)
ČZ 175/501-05 (3)
IFA F9 (2)

wondr (8)

WONDR (18)
Pincek (2)
Vozík (2)
Jawa ČZ 175 (2)
ČZ 175 Rikša (1)
Rikša-EDA (2)
Prasátko (2)
Burák 16/250 (1)

postak.tr (1)

Hadrák

tom120 (2)

Velorex
Pav

hadrak 350 (1)

hadrak

Dan (1)

Velorex

Dejf (3)

Jindra
pávik
jawka

vikjste (1)

sportak

Garden (2)

Růžena
dvaapůla (1)

jawak125 (5)

Jawa čz 125/355
stadion s22
jawa 555
jawa 250 pérák...
PAv 40b

miosek (2)

pixloun (1)
nevymysleno

speedy (1)

velorex 16/350 (1)

Prdlavka (1)

Velouš

Hradítko (11)

Jawa 350/354 (3)
Velouš (4)
DKW RT125 (3)
Victoria V99 (1)
PAV 40 (2)
Velorex (1)
Jawetka
Třipade
Jawa 20
Stadion S11 (2)
Skútr ČZ 175/50... (2)

charlie-manson (2)

Velorex 16/250 (3)
Kostra

KLASIKA (1)

FERENC

Pedro Cortez (1)

Ferrari

prdlavka simon (1)

vekoušek

Trambus (5)

Herta (2)
Škoda Octavia
Fiat 600D
Dněpr MT 16
Vlašťovka

Velopego (1)

Hugo

car (3)

Aero 662 (1)
škubík
Rykša

Pytlak (4)

Oskar 16 - Veve... (1)
Motex
Velorex 16/350...
Ferda

Drewel (5)

Bugati 350
Jawa 250/353
Jawa 350/360 (2)
S22
Velorex 350 (5)

matěj (1)

Kryšot

Kuba Kubikula (4)

Škoda 100 L
Erko (1)
Pincek
kočkolap (3)

cupe (1)

Velorex (5)

mihaly-david (3)

Oldrich (1)
Velorex 16/350
16/350

vtr (5)

ČZ 125 T (1)
suza
Hundrtka
dvěpade
čtyřkolák

čeve (1)

hadrák

Zahradník (2)

Velorex
Velorex dvojka

netik.v (1)

Montgomery

fous (1)

hadrák

RKV1979 (1)

Babetta

Dr.House (2)

ČZ 502
ČZ 502 175ccm

Fíša (1)

Velorex 16/250...

IKA (2)

Brigita (3)
Lumír

vojtik144 (1)

Velorex gt

ondrpa (1)

velouš (1)

Jalli (2)

Velorex (1)
Swedish Army Ja...

Acareta (2)

KAWASAKI ESTREL... (1)
MZ 125 RT

Cudl (1)

Jíťa

Jouda 007 (3)

Bohouš (5)
Vratislav
malej 007 (1)

Ráša (1)

velorex

brambourl (1)

Pepa (1)

ja jedu (1)

REX

simi (1)

velouš1 (1)

Olaf. B (2)

olaf
olafatko

boumry (2)

Otylka
méďa (1)

čert (3)

Oskar 250 (4)
Áda (1)
Jawa 350/360

Kovář (1)

aparát

LuGr (1)

Amík

Zorik (1)

Méďa (1)

Mad Turbohadrak (1)

T (1)

RONON (1)

Vendelín

Erban (1)

Vejflus (3)

stromak (1)

Jawa 21

Mirek-Gabi (1)

Oskarek-Köln

miluna (2)

mirda
jawa250 Panelka

nautilus93 (1)

Žabka

vvojtik188 (1)

Velorex GT 500

pavel323 (2)

Velorex 16/350 (1)
Jawa 350/354 (1)

Grabat (2)

cirkusnakolech (2)
Skůtr Čz 175/50... (2)

Jan Malý (1)

Mazlík

slávista (8)

M 72
beruška (1)
Číňan (1)
Bonbón (1)
rikša (1)
sportka (1)
pařízek
škoda populár

mth (1)

mirko

Georg (1)

Plachťák

Pospa (7)

Jawa 250 typ 55...
Jawa 100 Robot
Jawa 50 typ 23...
Stadion S11
JAWA 350/640
PAv - 40 (1)
Velda (1)

99tky (1)

Fichta (2)

MŮŽA (3)

Mína (9)
Tunning. (3)
motor triumph (1)

rohlajs (1)

přibližovadlo (1)

Muzikant (3)

Boban (2)
Pravostranný Ve... (6)
Velorex 250 (1)

JanVan (1)

ČZ 175, typ 450... (2)

Marek6 (1)

zatím nemá

pitrisek (1)

Bedřich (2)

Trottle (1)

Oscar

jenuse (1)

Punta

katka (1)

Veloušek (5)

předseda (1)

zámek (1)

vaclav (1)

Nadsvětelka (2)

Dodge (1)

Jawa 250559 Aut...

OKOUN (1)

OKOUNEK

Mirek (1)

Trikolka

sexbomber (1)

Skládačka

Pumi (6)

OSKAR I.
Laura
Dudák OSKAR II
Bavor
BMW 327/28
Kabroš

Kuba87 (2)

hadrák
hadrák 2

vgavla (1)

nanorex (2)

sputnik (2)

sputnik (5)
PAV 40 (1)

scooter20 (7)

Prchající stan (2)
Kostra (1)
Solista (1)
skůtr (1)
Tudutka (1)
Jawa-Viktoria
Žirečská bestye (1)

R.P.Quicksilverov (8)

Jawa-Čz 175, ty...
Jawa-Čz 250, ty...
Jawa-Čz 250, ty...
Jawa-Čz 250, ty...
PAv 41
Jawa 50, typ 55...
Jawa 50, typ 55...
Jawa 50, typ 20

bajlák (1)

VULKÁN

vojtěch (3)

prase
jávka
jawa 250/353

vahinkpe (4)

Velorex 562
Velorex 700
Velorex 700 2
Velorex 562 a 7...

Łukasz (2)

Łukasz
diablo

martas (2)

Stadion S11
Jawa Robot

1%velorexar (16)

Zelenáč (1)
terminator (1)
Jawa 550 I (1)
Jawa 555
číza (2)
Skutr Manet 125 (1)
Jawa 90 Roadste... (1)
Jawa 90 Cross (1)
Jawa 550 (1)
CZ 150C (1)
Stadion S 11 (1)
Stadion S 22 (1)
Cz 125T (1)
Jawa 555 II
CZ 125 C
Stadion S 11/2 (1)

VencaV (1)

myšák miki (1)

drievko3 (2)

tatran s125
jawa 555

Krtek (1)

Hadrák

michal (2)

hadrák
Jawička

Xenon (2)

xenon (1)
Čtyřkola

viťa (1)

velorex

kopako (1)

Svist

Kmínek (1)

Velorex

jawettar (1)

stadáček

Škodil-007 (1)

Muff (1)

petulo (1)

velorex 350

MISTR (4)

JOSEF (1)
BOHUSLAVA (2)
Z- 4
Buggi (2)

artikovo (1)

R1

Šíťa (1)

Máňa (2)

čestmír (3)

Hadrafáro (4)
hadrafáro II (1)
faema due

ada (3)

Jawa ČZ 175
ČZ 150 c
Škoda 1000 MB

Jakub (3)

Rex (4)
Pavson (1)
Boiler

David (1)

Velorex 16/350

kef.alin (1)

Kefka

Dr.V. (1)

Švejk (1)

klobrc (1)

České Budějovic...

Miloš (3)

Hadrák I. (1)
Hadrák II.
Hadrák III.

trumpeta1 (4)

bojar (9)