28.8.2016 jsem se poprvé zúčastnil Blanenského srazu. Vyrážel jsem již v 4:45 ráno, abych s časovou rezervou dorazil do cíle. Trasu, kterou jsem chtěl původně jet jen podle tištěných mapových podkladů, čili FM-Mošnov-Fulnek-Odry-Potštát-Blatec-Ohrozim-Protivanov-Rájec-Blansko se mi u Olomouce zvrhla, jelikož jsem nechtěně najel na dálnici. Protože mě již tlačil čas, zastavil jsem na benzince dotankovat a už jsem v telefonu vyťukával navigaci. Ačkoli jsem zvolil jet mimo dálnici Navigon si to přebral po svém aneb když už jsi na dálnici, tak si to tu hochu užij. Navedlo mě to směr Brno a v tom zúžení za Vyškovem jsem se snažil alespoň trochu držet krok, ať to tam nezašpuntuju úplně, přesto ve zpětném zrcátku na tu kolonu zamnou v modrém oblaku dýmu nebyl moc uklidňující pohled. Takže místo abych dojel z vrchu tak jsem to vzal odspoda. Dorazil jsem na místo v 9:20, takže žádná velká tragédie. Po registraci jsem zaparkoval hadrolet mezi ostatní krasavce a vyrazil na jejich obhlídku. Následovalo vše podle plánu, jízda městem Blansko, zakotvení na faře sv. Martina, společné foto, oběd a odjezd směr Frýdek-Místek. Odjížděl jsem v 13:45, tentokráte jsem již neriskoval precizní značení našich krásných cest a rovnou zvolil navigaci v telefonu, tentokráte však TomTom a to už bylo vše bez problémů. Vedlo mě to krásně dle mého původního scénáře. Cestou jsem se 2x stavil na benzinku občerstvit a dotankovat. Za Fulnekem mi začal vynechávat trošku motor jakoby nestíhalo dotékat palivo nebo byla přicpaná tryska, pak se to ale samo rozchodilo. Opět jsem však špatně odbočil a telefonu došla baterie, tímto bylo po navigování. Nabral jsem směr Bílovec-Klimkovice-Ostrava, v Klimkovicích jsem chytil kolonu, tak jsem tam minimálně půl hodiny ztratil. Ostravou jsem již pak projel v pohodě, valím si to po Rudné směr Havířov a při nájezdu na Šenov opět začíná motor cukat. Mám to už jen pár kilometrů, takže to moc neřeším a 40tkou to doklepávám domů. Příjezd přesně v 19:00, krásně mi to odbíjí náš kostelík. Tachometr mi ukazuje, že jsem tento den najel celkem 466 km, jízdou jsem strávil něco přes 10 hodin. Tímto je to zatím má nejdelší trasa a čas strávený řízením tohoto úžasného stroje. Děkuji pořadatelům za krásný den a příští rok se opět velmi rád zúčastním.
ahoj, gratuluju k slušnému nájezdu km... Počasí vyšlo krásně, dalo by se říct, že hadrákům bylo až moc teplo , celkem výjimečně na tuto dobu ) Takový "nájezd km" už mnohdy i bolí, znám to z cest na srazy do Krušných hor, kdy to bývalo taky přes 400km , ale jen na jednu cestu . Tož ať fo frčí a třeba už i za tédeň do Bukovan! Tam je taky krásně )