Postup rekonstrukce - Pavlův Oskar - PavelL - Velorexy.CZ - vše o tříkolkách Velorex

Postup rekonstrukce

Přehled garáží » PavelL » Pavlův Oskar » Postup rekonstrukce

Zvolte garáž:Zvolte stroj:

Postup rekonstrukce

PavelLstroj: Pavlův Oskar28. 2. 2018Velorex 16/250Renovacekom.: 5přečteno: 9709 xfoto: 103

V roce 1997 byl můj stroj zatopen při povodni a tak, jak byl, když voda opadla, jsem ho přetáhl do stodoly, kompletně rozebral a sem tam něco očistil a pomalu sháněl potřebné součástky a studoval tematické webové stránky, které v polovině 90. let, kdy jsem ještě jezdil, naprosto neexistovaly.
Nyní začínám rekonstruovat.
Níže přidávám postupné informace o průběhu práce.
-----------------------------------------------------------------------
6. července 2013
MÁME RADOST, VINCENTE!
Jezdím! Krásně startuje studený i teplý, nevynechává, je potažený až na zadní plachtičku, kterou právě zužuju a SPZ, kterou právě natírám, neboť barva vzala za své při svařování (mosazí) prasklin.
Vyměnil jsem to gufero pod zapalováním a v karburátoru zároveň utěsnil teflonovou páskou nepoužívaný sytič. S dalšími karburátory budu laborovat časem ze zvědavosti, teď si od nich fakt rád odpočinu.
A na Svatý Kopeček v pohodě na trojku, kabrio, červená sedačka, prostě požitek...

A co je hlavní - DĚKUJU VÁM VŠEM! Na prvním místě Vlastovi, že tento web vůbec existuje, a všem Vám, kteří jste mě zásobili materiálem i drahocennými radami, ať již přímo nebo prostřednictvím svých garáží, článků a příspěvků v poradně. Ať Vám Vaše stroje slouží k radosti a ať nad námi všemi drží Prozřetelnost ochrannou ruku!

2. červenec 2013
Včera jsem nadrukoval sedačku a naočkoval střechu. Pár fotek dole.
30. červen 2013
Červen proběhl ve znamení zarputilého večerního potahování. Na první laický pohled to už vypadá kompletně. Ještě musím dobojovat s karburací, připevnit sedačku v koši autodruky a potáhnout střechu. Tělo už je hotové a na to, jak jsem se s tím místy trápil, to zase není až taková hrůza. Můžu se navíc pořád vymlouvat na to, že jsem použil "konfekci"... :-) Přikládám pár fotek ze začátků potahování, celek ještě nafotím tak, ať tam nejsou vidět ty faldy... Jo, a taky už jsem pochopil, proč má ramínko stěrače mít tvar hokejky... :-D
K potahování - na temování oček jsem našel v šuplíku kousek kulatinky o průměru 12 mm se skosenými okraji. inspirován dávným komentářem Tomáše Jaroně o používání podobného šroubu. Po nějaké praxi se tímto a gumovou paličkou očka rozklepou na 6 dobře mířených úderů (a několik dalších hůře mířených:-)). Hlavičky autodruků lze krásně zanýtovat těmi továrními udělátky, ale chce to položit na špalek a hezky do toho gumovou paličkou cca 5x klepnout. To mačkání sikovkama, u kterého jsem málem zešílel při natahování jazyka, je zcela liché. Ještě ten jazyk s radostí předělám ať se pomstím...
Mám jakýsi dobrý pocit z toho, že jsem většinu turniketů i druků upevnil na jejich původní místa podle dochovaných obrysů a evidentně dírek vedle mnoha dalších , které byly důsledkem snah mého předchůdce o provizorní potažení plátnem. Šmudla musel jít určitě víc než dvakrát... Původní byly však dosti vyrezlé a vychozené, takže po několika marných pokusech s vruty a šroubky různých rozměrů, co se mi beznadějně protáčely, jsem se uchýlil k (předem předpokládanému) použití nýtovacích kleští. Pak už to šlo od ruky... není to však nic nevratného, odstranění nýtku, zvláště 3mm hliníkového je několikavteřinová záležitost s akuvrtačkou. A není to vidět, i když z duše nenávidím tento zednický lemplovský argument... :-) Válčím ale s časem, dělat to poctivě, vyrobím při svém tempu rovnou patiňáka.
Nasazování okna - docela morda, ale vyplatilo se pomocí rozšířeného googlu (tímto děkuji neznámému dobrodinci za stránky "velorex rozcestník" se zkratkou k tomuto vyhledávání) projít tyto stránky až na počátek milénia. Chce to fakt aspoň 4 ruce a trpělivost. Vedle omotaného drátu v bužírce se taky osvědčila plastová ručka štětky jako nedestruktivní pomocné páčidlo. A jak píše Honza Matl před mnoha lety, hlavně to první dostat do dolních rohů.
Zadní plachtička - jen taková maličkost - není náhodou zadek 350 hadráka širší? Aspoň tedy ta plachtička ano. Turnikety jsem ale umístil do jejího lemu a na šicím stroji ji zúžím, jakmile si to odměřím. Mohl bych sice očka natlouct víc doprostřed, mimo lem, což by však bylo pohledově odporné... tady si raději přidám tu práci, ať nekazím celek.

2. červen 2013
Ladění karburace a vůbec kochání se nádherným zvukem volnoběhu z rybin.... Fotky níže - kdo pozná rozdíly na zápěstí levé a pravé ruky? :-) Asi si ušiju z tvrdé kůže nátepníček, jaký používají lučištníci proti tětivě. Jestli tohle startování bylo určeno pro invalidy nebo je mělo naopak vytvářet mi není zcela jasné... :-)

30. květen 2013
Pokud bylo nastartování v garáži v dubnu zlomovým okamžikem, je dnešní odpoledne událostí epochální. Přinesl jsem od svářeče prodloužená kolena, nasadil je, s radostí zjistil, že moje několikadenní snažení s rozbruškou při navazování motocyklových kolen pod krkolomnými úhly bylo úspěšné, nasadil rybiny a netrpělivě vytlačil hadráka z garáže k důkladnější motorové zkoušce. Motor naskočil a já se po dvaceti letech normálně projel! Po polní cestě na 1 a 2, zpět po asfaltu i za 3. Elektrika se zdá být OK, světla i blinkry svítí, dobíjení funguje i s kontrolkou. I tlumení pérování se na té polňačce chovalo velmi kultivovaně a co mě zvlášť těší, napínák řetězu dle mého vlastního patentu z přehazovačky zůstal na svém místě. Zítra omrknu, co odkud vyteklo. Teď musím pořádně doladit karburaci (volnoběh a přechod do otáček) a několik zdrojů drnčení a rezonancí, podložím to gumama. Na plachtách už pracuju (jel jsem s kolíčky na prádlo nacvakanými na prazích... :-) Pokračuji vstříc STK!

květen 2013
Úspěšně jsem vyměnil staré, již tenké a navíc slepené korkové lamely za gumokorek (lidově "ferodo"). Objem spojky tím ovšem vzrostl o 4 mm, což bylo znát na zpětné montáži pružin spojkového koše. Společnými silami jsme to se synem zvládli, ale byla to morda, držet ty pružinky zmáčklé sikovkama, šroubováky a já nevím, čím ještě. Jazykově jsem synka obohatil o pár slov... Když jsem ale díky větší tloušťce nových lamel zjistil, že nevypíná spojka, vyvstala potřeba vše opět demontovat a zrevidovat systém (délky vypínacích tyček, uložení koše...). Vzpoměl jsem si na Betonův příspěvek o pákovém přípravku na stisk pružin a pokusil se jej vyrobit. Podařilo se a montáž je skutečná hračka!
Problém byl nakonec ten, že pod stavěcím šroubem na vypínacím automatu nebyla kulička (6.35 mm), což se u tenčích ojetých lamel neprojevilo, teď ale těch pár milimetrů chybělo, aby vypínací tyčky vůbec dosáhly na talíř. Po jejím vložení spojka vypíná bezvadně. Viz fotky a popisky dole...

duben 2013
Dnes nastal po téměř 20 letech zlomový okamžik - nalil jsem do nádrže trochu benzínu, provizorně nasadil na válec kolena, přeplavil karburátor a po několika trhnutích startovací pákou se rozburácel motor! Vůně modrého kouře prosytila dílnu a mě se zmocnil ten dávný omamný pocit, když jsme s klukama na jaře vytahovali z garáží motorky...

zima 2012 -2013
Pomalu a jistě to přibývá, přivykl jsem zimě a v garáži si při 5°C libuji, jaké je teplo...
Zapojuji elektriku - podařilo se mi sehnat izolační kolečka na zapojení světel v zadní sdružené svítilně. V Hornbachu zase byly k mání dutinkovací kleště za nevelký peníz a ty se teď výborně využijí na hardáku i v domácnosti. Viz pár fotek dole.

3. listopad 2012
Namontoval jsem konečně VAPE a chlazení. Motor se tímto zdá být kompletní, při otáčení rukou krásně dává jiskru (což je u zapalování podstatná funkce... :-)). Zítra ho namontuji do rámu.

podzim 2012
Celkově už to začíná vypadat dost kompletně, i když letos už to dodělat nestihnu. Počasí je příliš chladné na nevytápěnou dílnu, tak přesouvám do sklepa to, co unesu (a zase vynesu ven :-) ), tam se přece jen dá aspoň dělat po večerech bez vaťáku a kulicha... Dělám teď motor a palubní desku. Přidávám foto chemického čištění válce, veškeré nánosy mezi žebry sjely dolů téměř dokonale, o zbytek se postarala myčka nádobí... Nakonec jsem to natřel matnou černou na kamna.

červen - červenec 2012
Po měsíci postupného natírání syntetikou a částečných "ladicích" kompletacích to začíná vypadat podstatně lépe.
Natírám po částech, ve vzácných volných chvílích, většinou pozdních večerech a brzy ráno před odjezdy do práce, což je opět z nouze ctnost, ale na druhé straně to strašně pomalu schne, takže to svůj čas potřebuje.
Také se osvědčuje postupné skládání natřených částí, neboť je většinou potřeba různé detaily dopasovávat, přičemž se součásti odírají a nátěr se průběžně musí opravovat.
Problém při tomto rytmu je spíše ten, že se hůře navazují a spojují jednotlivé vrstvy, ale s tím jsem se byl nucen už také smířit, že to dokonale hladké v této fázi nebude.
Snažím se nepropadat zoufalství, jak ten čas letí, k čemuž nemám mhohdy daleko. Jak říkám výše - vzhledem k časovým, technickým, rodinným a dalším nezbytnostem teď jdu cestou kompromisu, tj. se nejedná o "renovaci", ale o "mumifikaci" a pouhou záchranu jednoho stroje, která nevylučuje pozdější úpravy směrem k původnosti. Snažím se o opravu jednoduchou, funkční a esteticky přijatelnou, byť podle vlastních měřítek, samozřejmě :-). Takže výsledkem této etapy by teď měl být jakýsi "Oskarex" s minimem složitostí a vizuálně v osobitém retro stylu... Nakonec - děti jsou z něj nadšené a těší se na vyjížďku, tak co si můžu přát víc...? :-)
Přidávám pár aktuálních fotek.

8. - 10. červen 2012
Po roce šolichání s drobnostmi, které má ke spojízdnění stále daleko jsem to vzal úderně a konečně opatřuji kostru základním nátěrem (Komaprim). Na tom vlastně trčím s kompletací. Finální barvy používám syntetické, vše štětcem. Pískování jsem vzdal, na to prostě nemám časoprostor ani prostředky, to bych nedodělal ani v další dekádě.
Čistím mechanicky a chemicky, rozpouštědel mám za ty léta v laboratořích dost... :-) Když vidím, jak tam ty staré vrstvy pořád drží, tak o životnost těch nových po částečném oškrábání a odmaštění podkladu nemám strach. Pojal jsem celou akci než jako renovaci spíš jako "konzervaci" a nenapáchání dalších škod. Sice z nouze ctnost, ale nakonec zase ony ty sváry, deformace a promáčkliny mají taky svoji poesii a chronologickou výpověď... Jistotou je, že výsledek nemůže být nikdy horší, než stav, v jakém jsem ho koupil - viz úvodní foto stroje v garáži.
P.S. u natírání se výborně poslouchají věci jako povídání o Králi Ječmínkovi nebo Noc na Karlštejně či jiná muzika. Na to taky není normálně čas...:-)

16. 5. 2012 - PAPERWORK
Věc čistě úřední, ale nesmírně a nečekaně mne potěšila, protože zahnala mé značné obavy ohledně legislativního statutu mého stroje.
Využil jsem návštěvu STK kvůli vozíku za auto k dotazu, jak postupovat, aby byly papíry k hadráku v pořádku - nemám vyražené číslo rámu po 2. výměně, původní štítek nemůžu najít, v TP mám číslo motoru, který je již nepoužitelný a chci provést výmaz, nebyl jsem ještě nikdy na technické a změnil jsem bydliště :-). Takže mi naprosto nebylo jasné, za který konec to uchopit.
Vtřícný vedoucí mi nabídl, že mi vše v registru obstarají a do druhého dne bylo vše skutečně vyřízeno! Mám nové "Osvědčení o registraci vozidla" čili tzv. malý techničák s aktuální adresou a číslem rámu "VIN". Číslo motoru je vyškrtnuté a zůstává jen Jawa 250. Číslo rámu mi vyrazí na rám sami v rámci technické a na nový bianco štítek si mohu nechat aktuální údaje vyrazit u firmy, co dělá gravírování a jmenovky.
Pojištění platím pořád, původní SPZ mám, takže to vypadá, že úředně je můj hadrák v cajku. Já su tak šťastné!

16. srpen 2011
Do stojanové vrtačky jsem upnul hadrový kotouč, našel 25 let starý růžový Neoxyd - lešticí pastu a vyleštil staré chromy. Fantazie! Viz mobilní foto dole... Mě už brzo nezbude než to složit! :-)
Nádrž jsem zacpal šroubem, starým víčkem a naplnil hřebíky. Po dostatečném vytřepání přijde nádrž vylít laminátem, je už místy dost tenká a na třech místech už je zakápnutá mosazí, protože byla děravá.

srpen 2011
Už zbývá dočistit kostru a nechat svařit pár věcí, vyrobit výfuk a začnu to kompletovat. Na čištění kostry se osvědčuje PB hořák a ocelový kartáč, jde to překvapivě až na holý kov, tak zvažuju, že se nakonec obejdu bez pískování.
Složil jsem štíty brzd, detailněji popsáno v Honzově článku o panelkových bubnech v Poznatcích v komentářích.
Včera mi dorazilo nové chlazení od Betona s robustní osičkou náhonu na VAPE, jak popisuje v sekci "Poznatky" Honza.

červenec 2011
Pořád je co natírat, čistit a zjišťovat, co chybí nebo je potřeba nahradit.
Furianstky (a asi zbytečně) jsem vyndal zadní pružiny, abych zjistil, že se to neobejde bez ukroucení původních šroubů a hliníkové úchyty pružin pak stejně nejdou vyšroubovat bez zničení. Tak jsem je aspoň vyfotil, ať máme zdokumentovaný rozdíl (podle všeho původních) pružin na Oskar 16 oproti mladším "velorexím". Úchyty jsem pak nechal původní a ukroucené šrouby jsem vyřešil tak, že jsem do 8 mm děr po šroubech v úchytech přímo vyřízl závit 10 mm a použil šrouby většího průměru. Ukroucené zbytky starých šroubů budou sice hrkat uvnitř pružin, ale to lze považovat za unikátní samočisticí mechanismus :-).

18. červen 2011 - Výroba podlahy:
Měl jsem chuť udělat něco, co bude trochu vidět, tak jsem si pohrál s podlahou. Měl jsem odložený plát jakéhosi pertinaxu s dřevěným dekorem, co mi zbyl, když jsem rušil staré dveře na domě. Tloušťka 6 mm, struktura připomíná bakelit, je to trochu pružné a zároveň velmi tvrdé. Do rozbrušky jsem na to musel vzít diamantový kotouč na dlažby. Ze zbytku ještě udělám přístrojovou desku.
Při konečné montáži to ještě podložím plátky gumy a zalepím silikonem, ať to nikde nedrnčí.
PS: nekamenujte mě za "nepůvodnost", jít vlastní cestou improvizace je pro mě jediný časově i finančně reálný způsob, jak to vůbec dát dohromady. Jak píšu v garáži, je to hrozný hybrid ze všeho možného. Až to po mě někdo zdědí, bude mít volnou ruku... :-)

4. - 6. červen 2011 - pokračuji v čištění a natírání základovkou a třídění součástek z beden. Nacházím mnoho milých překvapení, na které už jsem zapomněl, že je mám. Velmi se mi osvědčuje čištění drobnějších věcí v louhu - roztoku hydroxidu sodného. Rozepíšu to v samostatném článku, myslím, že by to mnohým pomohlo.

2. červen 2011 - škrábu, ořezávám, osekávám, kartáčuji, brousím,
loužím, odmašťuji a natírám. Viz fotky.

22. květen 2011 - komponenty stroje dopraveny domů do dílny.


Vypalování doutníku z ČZ 175 či 250Kola, na stroj přijdou panelková.Pakny s nově nalepeným obložením.
Natřeno základovkou.Destičky řízení po očištění v louhové lázni.Ve vaničce s louhem.
Řízení po očištění v louhu.Potřeby k čištění louhem.Nejprve jsem vystřihnul a natvaroval šablony z kartonu.
Pertinaxový obklad starých domovních dveří. Tl. 6 mm.Zadní podlaha - mírný lichoběžník.Obě podlahy nasazené.
Přední podlaha má již tvar složitější. V rozbrušce mám diamanťák a šlo to i tak zvolna.Vyřezaná přední podlaha.Pružiny Oskar 16. Rozdíl v délkách oproti Velorexu - 22 cm vs 26 cm.  Rozdíl 4 cm vyrovnává delší úchyt na 1 straně.
Zajímavý detail - původní (přinejmenším starší) světlezelený nátěr pružiny. Této barvy jsem si na fotkách zde v galeriích u některých Oskarů (na blatnících) už několikrát všiml.Rozdílné úchyty na obou stranách pružiny. Tyhle šrouby demontáž přežily.Tady už je silnější 10 mm šroub v díře po původním 8 mm.
Řemeničky se odmastí a natřou...Celkový pohled v srpnu 2011.Chlazení od Betona, čistá práce.
Vydatný pomocník - měkký dráťák v brusce, skvělý na hliník.Další pomocník - tvrdší dráťák ve stojanové vrtačce. Příruční a okamžité oškrábnutí čehokoli.Staré chromy se nechaly překvapivě oživit...
Kostra v základu začíná vypadat podstatně uhlazeněji.S Aničkou.Předek se světly.
S tou červenou jsem to  zpočátku nějak přehnal, nevím, co to bylo za záchvat, teď většinu červených kusů přetírám na zeleno a na černo. Červeně nechám snad jen pár detailů.První pokusné nasazení střechy, ušité před 9 lety u Červinků.Přední pružina bez krytu.
Zezadu v laku.Předek se světlem.Zhruba kilo hydroxidu sodného jsem rozpustil v horké vodě - to už je opravdu silné "kafe".
Rukou se to opravdu udržet nedalo, silonové lano se ukázalo jako pohodlné řešení. Válec byl po vytažení jako ze slévárny...Válec s hlavou po nátěru matnou černou.Zimní útočiště ve sklepě.
Válec s hlavou po nátěru matnou černou, složeno. (Jak koukám na fotku, ty svorníky jsem mohl taky natřít...)Celeček září 2012.Svíčka BRISK 15 s VAPE krásně jiskří. Fajfka je italská elastická za 56,- Kč.
Motor v kupě. Už má i tlumič sání - takový ten zaoblený z kývaček - originál nemám a velký panelkový kýbl se tam skutečně nevejde přes držák motoru. Snad si bude rozumět s tryskama.Dutinkovací kleště jsem si oblíbil.Izolační kolečka spolu s koncovkami. Varianta pro blinkr a dvouvláknovou žárovku.
Koncovka se nasune na drát a snadno zaletuje.Pokus o napínák řetězu z přehazovačky.Pokus o napínák řetězu z přehazovačky.
Kola dostala nová zapouzdřená ložiska.Palubka z jakéhosi bakelitu s dekorem dřeva. Ještě dodělám kontrolku dobíjení a neutrálu. Taky asi zapojím zhášení přes rozpínací relé, ať je to klasicky na bošák. Za spínací skříňku patří dík Tomáši Jaroňovi.Baterka 12V/5Ah s regulátorem VAPE  vplechovém kastlíku za sedačkou.
Takové krásné rybiny mi věnoval Jarda Vinkler (Xpuppy) a ještě mi je posvařoval. Díky!Zkušební konfigurace - chytlo to!!! Jinak tento motor před lety poháněl stroj Honzy Matla, tak doufám, že mu bude stroj můj důstojným nástupcem... :-)Přípravek nasazený.
Přípravek nasazený.Přípravek nasazený.Přípravek nasazený. Lze jej libovolně natáčet kolem šroubu M8.
Přípravek nasazený.Komponenty přípravku z domácích zásob. Protože nemám svářečku, hledal jsem šrouby, co už očko mají.Přípravek nasazený.
Přípravek dle Betona složený.Pant z běžných dveří má skutečně ty správné míry. Mezeru pro činku jsem vyřízl rozbruškou na cca 5 mm. Činka má na silnějších koncích 4.5 mm. Shora jsem pant provrtal a vyřízl závit M6.Samotná páka je starý vratový závěs o délce asi 36 cm. O pár cm kratší by byl lepší pro manipulaci v rámu hadráka. Za to oko se ale páka dobře drží, tak jsem to nechal.
Otvory jsou od sebe cca 6.5 cm, to je minimální nutná vzdálenost, může  to ale být i o kousek víc vzhledem k možnosti si spojkový koš natočit.Křídlové matice jsou vhodné pro pohodlnou montáž a demontáž v rámu Velorexu. Přesně řečeno ta M8, která drží ten větší šroub, kterým se to chytá do bloku motoru. Ten menší šroubek tam může viset trvale, jen musí být volně otočný, aby se zářez nastavil podDélka tak akorát. Kontrovací matičky patrné z fotek při montáži jsem vyhodil, naopak je výhodou volná otáčivost. Šroub s kulatým očkem je taky starý nábytkový pantík M6, ale poslouží jakékoli podobné očko.
Délka tohoto očka M8 se ukázala po namontování jako optimální. Takhle jsem ho vytáhl z krabice se šrouby...Pravá ruka - povšimněte si zeleno-modro-žlutého zbarvení zápěstí. Tzv. syndrom startovací páky 250.Levá ruka - srovnávací vzorek bez úhony.
Napínání předních boků. Svorky jsou dílem z OBI a dílem z Hornbachu. Každý druh má své výhody. Mechanicky jsou ale lepší ty s červenými zobáčky Meister - Hornbach :-)Jazyk.Levý horní rok ještě dopnu, ať se zbavím těch vlnek.
Tuhle převodovou syntetiku (200Kč)  jsem nalil do převodovky a s novýma gumokorkovýma lamelama to zatím - zdá se - funguje dobře.Jazyk. U těchto druků jsem se málem rozbrečel. Příště už je nýtuji jedině paličkou na špalku. Nějaké mačkání kleštěmi jen v případě nejvyšší nouze!!!Přišití prahu vzadu.
Jelikož jsem neodolal a podlahu z vrchní strany vyrobil z pertinaxu s dekorem dřeva, musel jsem prahy zevnitř připevnit lištou. Je dubová, jako na luxusní jachtě :-)Zlepšovák - tvrdá pružina naražená pevně na štelovacím šroubku lanka zamezuje vypadávání plynového bowdenu z tohoto šroubku.Sešití prahu vepředu.
Sešití prahu vepředu.Svody od válce.Sešití prahu vepředu zevnitř.
Svody od válce. Vedl jsem je jedním z původně používaných způsobů pro 250, ač se jedná o panelku. Tj. mezerou mezi držákem motoru a kyvnou vidlicí.Rybiny jsou prostě obligátní. Ten červený tmel už jsem začernil. A zvuk je skutečně, jak někde napsal Jarda Vinkler, takový pleskavý. Že jsou to ale řácké pleskance! :-) Moje žena se ptala, jestli to nechci zkoušet v týdnu, když tu nejsou sousedi chataři.Dnes po projížďce - tedy jel jsem kabrio, střechu jsem nasadil potom.
Dnes - den "D".Sklady se musí časem vyrovnat samy, vypnout mi to víc nešlo, ale zase musí být co ladit... :-)
Radost v garáži.červenecNainstalovaná sedačka - Červinkovi 2003.
Okno čerstvě nasazené. Omotat drátem v bužírce tak, aby konce vylezly dolním okrajem, namazat saponátem, nasadit spodní rohy, jeden člověk z kabiny drží, druhý zvenčí zasazuje. Lze si zlehka pomáhat páčením plastovou ručkou štětky.Okno nasazené. Vše omatláno jarem, což se pak s výhodou smyje vodou...Okno v gumě.
V galanterii mi paní věnovala bednu zbytků barevných druků. Tak jsem použil červené a bílé.Komentáře k adresáři (5)

syndrom startovací páky 250syndrom startovací páky 250
AUTOR ČLÁNKŮBeton
to máš ještě dobrý. Já si o volant zlomil nos při startování 250

Posláno 3.06.2013 v 18:57

Re: syndrom startovací páky 250Re: syndrom startovací páky 250
AUTOR ČLÁNKŮPavelL
...skoro jsem si začal pohrávat s myšlenkou zmenšit předstih, ale to bude spíš principielní vlastnost a hlavně otázka techniky startu. Když jsem to startoval s rozhašeným karburátorem, nedělalo to vlastně proto, že to startovalo blbě. Když jsem karbec vyměnil za čistý a správně osazený a nastavený, má to tendenci chytat při sebemenším pohybu páky, což mě právě včera trochu překvapilo... Takže asi pořádně trhnout a pustit.

Posláno 3.06.2013 v 21:02

Re: syndrom startovací páky 250Re: syndrom startovací páky 250
REGISTROVANÝ UŽIVATELRix
Co kus, to originál Můj jednoválec má taky Vape a téměř nekope. Páku nemusím pouštět.

Posláno 3.06.2013 v 21:38

Re: syndrom startovací páky 250Re: syndrom startovací páky 250
AUTOR ČLÁNKŮPavelL
No, dám si pár dnů čas na zhojení, mezitím donatírám drobnosti, možná i zašiju prahy a zkusím to začerstva znovu... Má to kompresi jak prase, jak jsem doplnil pístní kroužky a zabrousil hlavu... Když jsem se rozjížděl ze dvora ven z brány a trochu na to šlápnul, tak za mnou zůstala v trávě vybroušená rýha. Je fakt, že vzhledem k bydlišti v kopci jsem tam dal větší rozetu, tak záběr je očekávaný a žádoucí...

Posláno 3.06.2013 v 21:48

přípravek na rozebrani a složení spojkypřípravek na rozebrani a složení spojky
AUTOR ČLÁNKŮBeton
přípravek pro každého
kousek pantu
kousek pasoviny
nejakej šroubek s matičkou a už jen poskládat
http://www.velorexy.cz/garaz/beton/bezejmeny/jak-na-pruziny-spojky

Posláno 3.06.2013 v 18:52


Všechny garáže
Přehled strojů
Týmové garáže

Info

Celkem garáží: 631
Celkem strojů: 1589
Celkem fotografií: 46589

Nové komentáře

Krádež
zachováni SPZ
bezkontakt
Ukradený Velorex nalezen
Volne ložisko v bloku
Křížový přepínač
Re: Cena velorexu
Re: Cena velorexu
Cena velorexu
Re: Renovace 53ky

Garáž - naposledy upravované adresáře

25.6. Bedřich ukraden!
23.3. zachování SPZ v d...
20.12. Velorex ve filokar...
17.9. Druhý milíón
12.9. Krádež hadráka a n...
07.8. 9. Velorex rally
08.5. renovace
25.3. STK a první jízda
16.1. Věrka na cestách
26.7. Ruční ovládání pro...
23.6. Na vrcholku Krušný...
23.6. Velorex-Treffen in...
23.6. Velouš ako modelka
05.5. 2015_06_15
10.4. Křížový přepínač
11.1. Dovoz: není to vžd...
07.1. Bezkontakt Velorex...
27.12. Modely velorexů
26.12. Rudolfovo a Hanzel...
27.11. Úprava dvoucívkové...

Rozbalit vše

Struktura Garáže

Ondrej (1)

Bedřich (2)

Beton (14)

čtařkolák 1:9 (1)
Betonek můj hod... (28)
Betoneček (74)
Prasklá osa podruhé
Betoneček
Ověřovací přípravek...
Blok motoru vlastní...
Velkoobjemová kapsa...
Cestou necestou, pol...
Svojkovice obrazem 2...
Kolo alá Trabant
Alternátor vyřeší pr...
Řízení
Co se stane když vyp...
Vychytávka od firmy...
Vychytávka od firmy...
Výfuky od kutila z d...
Bezkontakt Velorex a...
Z posledního na prvn...
Porucha
Hydraulické brzdy od...
Stahovák od kutila z...
STK
Sraz Krušnohorské Vr...
Přípravek od kutila...
Výfuková kolena
Na laně aneb bez něj...
Ruční ovládání pro i...
Elektronické zapalov...
Padli první oběti vy...
stroboskop za 100 ko...
Policie kontra Velor...
Stroboskop
" Hřídelka na řazení...
"Výroba těsnění" od...
Zlomená vidlička řaz...
8000 km bez poruchy
K moři za 10 hodin
Vytahovák čepů zadní...
Výroba nového chlaze...
Motor Jawa typ 638 s...
Setkání motocyklů če...
Džawa 638 s el. star...
Příruční kapsa pod k...
motor 250 velorex se...
Boskovice & Dlouhé S...
Jedna už nestačila
Úklid
Hlavy, válce, výkon...
Rychlé ale účinné to...
KV? né každému tam b...
horním Pojizeřím
boskovice 2009
Oprava
Prekérka aneb praskl...
Odstupňování převodo...
BiXenon a světla ve...
над...
Krucemburk
Revize dynamostartér...
Brzdy, brzdy, brzdy...
Přípravek ..a jde to...
Moje letošní první k...
Do Prdele
Lipnice 2010
Maďarsko 2010 aneb s...
Vánoční kvíz :-)
Libá u Chebu 2009
Lipnice 2009
XXIV. Sraz motocyklů...
hornim Pojizeří a Že...
Převoz žebříku
já na to přišel už d...
Invaze do Polska 201...
horním Pojizeřím a Ž...
Karburátor
Polsko 2014
Simson SR 50 B4 (3)
Verolex neboli... (10)
Žluťák (7)
Velorex 750 Afr... (2)
velorex 175 tak... (25)
Bóbika (1)
Džawasaki 250 t... (3)
JMP - 40 (1)
bezejmený (47)
Simson S 51 CE (6)
Liberečák z Pra... (5)

Fanda (3)

Kvíčala
Pav 40
Trakař

eli (4)

Anička
pav 40b
sportka 590
František

Honza T. (3)

Kostra - etalon (1)
Joe (9)
Papírák a ti dr... (4)

Michal32 (1)

Velorex 16/250

Kroupa (2)

Pu
Velorex pu

David-T (1)

Hadrák

PavelL (1)

Pavlův Oskar (20)

rex68 (26)

Velorex ABC (30)
Velorex 16/350 (132)
Bukovany 2010
1987 Tři rychlá kola
Čokoláda
Trička
Expedice Velorex 200...
XXI. Letecký den Jih...
Expedice Velorex 200...
Jak jsme jeli pro vá...
Akce Grossglockner 2...
Akce Grossglockner 2...
1. sraz Ve znamení t...
Expedice Velorex 200...
Akce Grossglockner 2...
Akce Grossglockner 2...
Silvestrovská vyjížď...
Akce Grossglockner 2...
Akce Grossglockner 2...
Akce Grossglockner 2...
Akce Grossglockner 2...
Akce Grossglockner 2...
Severní polární kruh...
Severní polární kruh...
Severní polární kruh...
Severní polární kruh...
Severní polární kruh...
Severní polární kruh...
Severní polární kruh...
Severní polární kruh...
Severní polární kruh...
Severní polární kruh...
Severní polární kruh...
Severní polární kruh...
Severní polární kruh...
Severní polární kruh...
Severní polární kruh...
Severní polární kruh...
Svatba I
Akce, která se nepov...
Svatba II
4. sraz Ve znamení t...
Velorex v modelech
5. sraz Ve znamení t...
1972 Jak jsme jeli...
3. sraz Ve znamení t...
Expedice Velorex 200...
2. sraz Ve znamení t...
Expedice Velorex 200...
Expedice Velorex 200...
Jak jsme založili Ve...
Expedice Velorex 200...
Expedice Velorex 200...
1991 Sraz tříkolek A...
Expedice Velorex 200...
Expedice Velorex 200...
Nehody
Expedice Velorex 200...
Expedice Velorex 200...
Expedice Velorex 200...
Velorexem k volbám
Velorex Kurýr č. 34
Expedice Velorex 200...
Expedice Velorex 200...
Expedice Velorex 200...
Expedice Velorex 200...
Expedice Velorex 200...
Expedice Velorex 200...
Tajný závod o živé s...
Boskovice 2009
Kalendáře
Expedice Velorex 200...
Kontrola SNB
Expedice Velorex 200...
Expedice Velorex 200...
Expedice Velorex 200...
Doslov
Krušnohorské vršky 2...
Lipnice 2009
Velorex čundr 2009 p...
Poděkování
Boskovice 2010
Krušnohorské vršky 2...
Vršky jako žádné pře...
Faktor strachu aneb...
Classic Show Brno
Jarní sraz Velorexů...
Tajný závod o dvě la...
Jarní sraz Velorexů...
Lipnice 2004
Čundr Českou Kanadou...
Perštejn 2010
LIPNICE 2007
Dovoz Velorexu
Velorex čundr 2000
Výstava Velorexů - P...
Památka zesnulých
Výjezd na Orlík 2010
Boskovice 2006
Boskovice 2005
Boskovice 2004
Boskovice 2007
Plumlov 2010
Boskovice 2008
Vánoční besídka v Ji...
PF 2011
Týnec nad Sázavou 20...
Bukovany 2007
Silvestrovské moment...
Objezd pamětníků
Filmfest a setkání m...
Garage párty
Stavba Modelu
Páteční Krušky Vršky...
Sobotní Vršky
Nedělní vršky 2011
Nejsmutnější sraz Ve...
Nejsmutnější sraz Ve...
Nejsmutnější sraz Ve...
1.PodOrlický sraz Ve...
Poslední rozloučení...
Deštné 2004
XII. Ortotraxní sraz...
Klíč k zámku od dveř...
Jihlavské nebeské pr...
Víkend ve Stříbrné S...
Vítání Šárky Bleskov...
Převoz žebříku aneb...
VI. Sraz historickýc...
Letošní Boskovice 20...
Blesková svatba
NORWAY 2013
Expedice Velorex Isl...
Ochutnávka
HOBA 2 (8)
Oskar - 16
Velorex 16/350...
JAWA 353/04 (4)
NORTON ES 2 (3)
JAWA 354/03
HERO PUCH AUTOM... (3)
ČZ 250 SPORT (2)
KAWASAKI W 650 (2)
BETKA (1)
JAWA 353
MANET 90
Stará mechanika (6)
PAV 40 (1)
ESKA E 622
ESKA E 612 (1)
Triumph Sprint... (5)
ESKA skládačka (1)
ESKA Nevada (1)
Favorit
Favorit F 86 (1)
Favorit F 82
Favorit F 81 (1)
Favorit Corrado (1)

Killy (2)

PAv 40/b (1)
Magdalena (1)

Michl Oskar (1)

Moje auto

Andy (3)

Velorex 16
Velorex 350
Ital

MiPo (1)

Věrka (1)

wosa (2)

Venca
JAWA 350/360 +...

Hony (1)

Velorex 16/350

KarelSedlice (1)

Bobeš

David_a_Milan (1)

Milan

Velorex435 (1)

Velorex 435 (9)

Jirec.marek@centrum.cz (1)

Velorex 250

bigofraggle (1)

Velorex 16/350

Jelen (1)

Štefan

lubos1 (1)

Pan Fleček (Ota... (1)

medvedw115 (2)

16/175
350

Michal Krása (6)

Velká rodina an...
Smrtka !
Kurník
Picap
Vnuk Matěj
Goliath

vitek99 (2)

:-)
:-P

Petr 435-o (1)

Velouš

Palda (4)

Palda 1 DIESEL (37)
Dáma (3)
Kočárek od Jitk... (1)
kolo Favorit (1)

Brťka (8)

Rudolf (34)
Zikmund (2)
Hanzelka (7)
Drakouš
Stopadina - JAW...
Třiapůla - JAWA... (3)
Mustafa (1)
Polák (3)

Ujo Pepek (14)

Bennie
Plechovka
Ještě nevím
Bublinka
Karosa W4 Dingo...
??? ještě nevím...
Robox BPH 511
Škoda 706 RTO
Vozík
Pav 40
Pav Sud
ČZ 175/502 + DR...
Oskar 55
Ctyrkolak

Petan (5)

Hadraček (8)
pav 41
Helis (7)
velouš šrotak (2)
Modrak 435-0 (5)

jiri.ch@email.cz (1)

Velorex tom

paveljura (1)

Velorex 350/16

Medvěd (1)

Bohoušek

Kamil (1)

Hadráček

Root (1)

Velorex 435-0

Jirka s velorexem (4)

čz 150C
Hadrota
PAv 41
čz 175/450

Marťan78 (1)

Václav

Denis1958 (2)

Miroslav1958
Henry250

Peterson (1)

Pornos

Prudas80 (3)

Jawa pionýr 21
Jawa250 kývačka
Velorex

lichoresnice (2)

350 (3)
175 (7)

Tomki (1)

Pepa

Brousek (1)

Velorex (1)

Antonín (1)

Antonín

Jarda, Helča, Julča a Emča (20)

Jawa 250 (5)
Tonda (21)
Nulapětka (1)
Jawa 250 hranat... (1)
PAV-40/B (1)
Os-kar 54 (15)
Jawa 555 (1)
Jawa 555 červen... (1)
pan Pařízek (1)
Pepa (1)
Kočárek (1)
ČZ 150C (2)
jaweta
půlbubínek
Helenčin pionýr (1)
stopětasedma
Julinčin trilob...
Stadion S11 (1)
56ka
os-kar 53 (1)

martin.grif (13)

Jindra 16/350 h... (2)
Polák
Pepa
Venouš 16/350 m... (2)
Zdenda Čz 175/5... (1)
Maďar 16/350 hy... (1)
Petr - Hillman... (2)
Hillman Minx II... (1)
Bedřich (1)
Jawa 250/353
Jan
Mechanika - Pol...
435

Pavel.S. (2)

Burák
Oskarek

Stanik (4)

Škrobanek
Velous
Čoudak
Cejka

pietro (2)

Velošík (4)
Velošík II. - p... (1)

martin stavospol (1)

šedák

Petros (2)

Babetta 207/100
Vilda

najvrtson (8)

Ligier Optima I... (1)
Mr. Henkie II (5)
Microcar Bonny... (3)
Aixam 50 GLS (1)
Gutbrod Superio... (1)
Casalini Sulky (1)
Ligier Optima (1)
Ligier 50 L (Ka... (1)

hynkees (1)

Tonek (5)

Zeliňák (1)

Zeliňák

Jaryn (1)

Venca

Karelos (1)

Velorex 16/350

vedoucí (4)

Velorex 16/350 (3)
sajda (1)
fekál (1)
Velorex 435 (1)

Vašek Z (1)

Velorex 435 D

cenda (2)

Velouš (2)
Škoda

panaudio (2)

Emerich
Felt 35GX

suk pepa (3)

Velorex (19)
PAv 41 (1)
Moravan M56T (1)

subba (1)

subba

jawarmaniak (19)

ČZ 125T
Pepík (6)
Puch 200 (1)
ČZ 150C (1)
Přívěsný vozík... (1)
Pérák 18 (1)
Jawa-ČZ 125/351...
Jawa-ČZ 250/353...
Jawa-ČZ 350/354...
Jawa-ČZ 125/355
Manet S100/01
Manet 100/01/A
ČZ 175/450.01 S...
Jawa 50/555
ČZ 175/502.02
ČZ 175/477.01 P...
Jawa 50/23 Must...
Yamaha XJ 550 S...
Jawa 50/23A Mus...

neznalek (1)

velouš honda

RomanR (1)

Velorex

hadrak-lesnik1 (1)

lesnik

Pavel V (1)

Fanouš

Oldscool (1)

Velorex 16/350 (1)

martin.tes (2)

Venda
Perez

Radek MX 5 (14)

VELOUŠ 350 (1)
MX-5KA (1)
VRAK Č.3 (1)
Zetka 6 (1)
Motex (2)
Červenák (1)
vrak č.2 (1)
vrak č.1 (1)
TDM 850 (1)
PÁVEK (1)
VILLIERSKA
Josef (2)
vrak č.4 (1)
Velorexí děti (1)

Radek multipla (1)

Velorex 16/250

pecold (1)

Pecold

Jarek (1)

ota

Lukas8 (1)

Velous

Pepo (8)

Velorex 16/350 (4)
Manet S100 (1)
JAWA-ČZ 175
Rady, návody a... (1)
ČZ 125c/t (1)
JAWA 250 typ 35...
PAv 40 (1)
Zetor 25K

velorexmaniak (18)

KRISTÝNA (7)
FANOUŠ (78)
ORIGINÁLKA (3)
ANGLÁN (16)
VALNÍK RŮŽENA (5)
STANDA (12)
RYKŠA 175
OS-KAR
LAMINÁŤÁK
PEKELNÍK (1)
DVĚSTĚPADESÁTKA (1)
KOSTRA NA DÍLY (7)
TRUTNOVÁK (1)
PĚTAPADESÁTKA (1)
EXPEDIČNÍK (6)
ORTHOPEDIA (1)
ČTYŘIAPADESÁTKA (1)
SUPER-LAMINÁT (3)

pipis22 (1)

Oskárek (9)

Oskar58 (1)

Pepík

holcik (6)

Jawa 250sport
fechtl a hrůza
čz 150
manet90
Venca
s11 stadion

charlie (1)

Velorex - JK Sp...

Jiříkovo Velorex (1)

Jiříkovo Velore...

Venca (1)

Milan

MarekK (1)

Veloš

Alois (1)

Alois

riksa-muz (1)

Velorex

Jirirepasi (2)

Herny
ChatoviRobot

Makoš (9)

Velorex 5
Velorex 6
Velorex 8
Velorex 2
Velorex 9
Velorex 7
Velorex 3
Velorex 4
Velorex 1

Vlado 333 (5)

Standa (3)
Jawa 500 OHC ty... (2)
Velouš (1)
Jawa 350/18 Pér... (1)
Jawa 350/354 Na... (1)

David Filip (4)

Jawa 350 side
Pérák 250
Chrobák
Zatím beze jmén...

deta (4)

Os-kar 16/250 (3)
ČZ 150
JAWA 250, typ 5...
Stadion S-11

Zdenda P (1)

Lidunka

Radovan (1)

Šedivá pomsta (1)

Sajmlík (1)

Rudolf

clintkr1 (1)

16/250

Lauťas (1)

Vladimír

josephe (1)

Rexík - Karol

Janek (1)

Zlatohlàve... (1)

serval64 (2)

Vlasta
Josef

Hroch (1)

Otík

Radim (4)

Bělina (2)
Kocour 742 759 (1)
16/350 (5)
Dunelt (1)

cmeldas (1)

Velorex 16/350

Pilník1 (1)

Pepík

irik (11)

STADION S 11
HERKULES
veroń
PUCH MS 50 V
JAWA MUSTANG
PUCH 50
CHAMPEYRACE
Trike
S 22
PAVIK
MOTOKOLOBRNDA

mika2287 (3)

Kája 16/350 (13)
Royal Enfield B... (4)
Jawa 550 (1)

Michi (3)

Michi
Velouš
1kladenak

Raisidlo77 (2)

Ministr (2)
Pepík (3)

Luda (4)

Tatra 57A
Velouš (1)
JAWA 350
škoda 110L

Alda (1)

Velorex

Svatobořičák (1)

Véna

jankloub (1)

Václav

imu (1)

OSKAR 16/250

Rudo (1)

velorex

Lubajs (1)

Chroust (3)

Honza K (2)

František (2)
Pepík (2)

jakub54472 (1)

čtyřkolák

Neoxxxx (1)

Veloušek

Jirka kuk (1)

Oskarel (1)

strejda (1)

velorex 16/350

AsterixRR (14)

Honda CBR1000RR
Kawasaki ZX6R
Suzuki GSXR1000
Drakouš z Děčín... (1)
Mechanika Eviků... (1)
Dědouš
Modrej ďábel
Fichtell champi...
Minibike
Hnědoušek (1)
Evikuuuu Miluna...
Mustaf
mechanika 350
Kanárek (1)

Květák (2)

Zetka
Tonda

Jeep (1)

Drak (1)

panelfotr (1)

Bonbon (4)

hok (1)

velouš

Fanymen (4)

Arnošt (1)
Velouš (1)
4kolák
Ferdinand

VELOREX-DALIBOR (16)

Zelenáč (10)
= CABRIO - VELO... (22)
FIAT 500 (2)
Velorexík-červe... (2)
Zetor 3011 (3)
VELOREX 250 (1)
PAV-40 (1)
Jawa 555 (1)
FIAT 126 (1)
FIAT-500 (3)
JAWA 550 (1)
= V E L O R E X... (2)
JAWA 350 ARMY (2)
Velorexík-zelen... (3)
KLASIK Velorex (3)
Zabudnutý velor... (1)

Hekáč (1)

Máša (1)

Dajak (2)

Velorex (3)
ČZ 175/501 skút... (4)

nerezorex2 (1)

Veloouš

Tomik (1)

Velorex 250

jarujara (7)

Velouš
Sajda 560
Pařez
JAWA 350/354
Pavík
555ka
Péráček

veljer (2)

veljer (1)
Zdenda (1)

milosp (4)

NDRÁK
milda
maďar
Blanka

Culda (1)

Kulihrášek

Peťass (12)

Veloušek (10)
Velorex 1 (1)
Stadion S23 (1)
Stadion S22 (1)
Octávečka (1)
Plecháček (5)
Renault 4CV (1)
Praga Piccolo (1)
Jakub (1)
Gusta (5)
Trabant P60 (1)
Minirex (1)

kuna (1)

oskárek 250 (1)

tříska (1)

velouš

Charly (1)

Velouš

Paja640 (1)

Staňa

deda07 (2)

Velorex 16/350
side Velorex +J...

závodník (1)

mára

Petr 70 (1)

Velouš

cervik (5)

Vašek (16)
Mates (2)
Želva (2)
Stuart (9)
Moprd

Petr88 (2)

16/250 1960
JAWA 350 634-7-...

Ďolik (1)

Bulhar (3)

westani (1)

Jaromír

Honza (2)

Velorex (6)
Velorex-Oskar (4)

wajbrou (1)

Wajlorex

machl269 (1)

Veloušek

rommy (1)

Bohoušek (2)

Hans-von-Pragl (1)

Generátor

Rohlík (6)

Velouš - Václav (8)
Pincek (1)
ČZ 487 sport
Hyosung GV 250... (1)
Honda MB-8 (1)
Yamaha TDM 850 (1)

ize (3)

Boban
ČZ 175/487
Babetta 207/300

CIJOML (17)

Sidecar homemad... (1)
PAv 40 (1)
MOTEX 384 (2)
Velorex trochu... (4)
Jawa 350 typ 36... (5)
Velorex 16/250 (8)
Jawa-ČZ 175 typ... (1)
Stadion S22 (2)
MOTEX 384 nr. 2
Jawa 250 typ 35... (1)
Polák (4)
Velorex RH-1 (1)
Jawa 250 Specia... (2)
ČZ 150C lidovka (2)
CZ 150c chrom v... (2)
Jawa-ČZ 175 typ... (2)
Dvoupistak (1)

maryn (1)

velorex 16 250

romanvacak (1)

Drahouš (1)

Rix (3)

Jindra (12)
Tonda (2)
Erich (1)

ivono (12)

Simson
Jawa 20
trabi (1)
pařizek1
baba
velda (1)
stadak
jawa 250
jawa21
trabi combi
parez2
trabant

myrdoch (1)

Velouš

daras (1)

daras

Jura 72 (1)

velorex 350

meda.jawa (1)

Fjanta hadrák

PetrP (2)

Svižník 57 (7)
Vorvaň (2)

Marda (5)

Honzik (1)
Pávik
Jawa 551 (1)
František (3)
Bohumír

Hojecek (1)

Jenda (1)

Redbull_co2 (1)

Chroust

Johan (1)

Walter

Rychlošnek (2)

Kawasaki GPZ 75...
VELOREX

Bohuničák (1)

Hubert (1)

eis.ducati (1)

Velouš

repi (1)

Chat,

Toňas (1)

Otmar (1)

Hajčusák (2)

Velouš (2)
Pavík 41 (1)

Zuzarix (1)

Maruška (2)

Včelí medvěd (1)

Mazlík (1)

Ado (1)

Velorex 16/250

Ivanov (3)

Olda (8)
Papírák (4)
Saša (1)

Ivan (2)

Otík (1)
Oskar

Erykson (2)

Ludvík (1)
Ludvík II. (4)

Josef (3)

Josef
ČZ250/471
ČZ175

Nerezorex (1)

Reznerez

Fojerman (1)

Fojerman (1)

BO!!!VELOREX (3)

Škatulínek (4)
Modrásek
Velorex 16/250

Mataroka (1)

Václav

Trumpeta mladší (4)

Jawa 50/20
Jawa 125/355
Velorex oskar
PAV 41 - holubí...

Oťas (1)

Jawa

AdamHavlík (1)

Velouš

Otmík (1)

Jarouš

MONOKUK (2)

V350.1965
čz477

stita (10)

Toník (8)
prasátko
pav 40 (1)
Sajda (1)
felinka
mikrovéna
Staďaček (1)
Pařízek (1)
Zetka (1)
Os-kar-ek (1)

zanek (1)

zatim nema jmen... (2)

miky (1)

16/350 cattusre... (12)

Eiffel (1)

kostra1 (6)

Frantomas (1)

Velouš

szake (2)

Velorex 560
Velorex 16/350

Lubajda1 (1)

Láďa

Kapinus (3)

velorex
stadion
WV bouk

Paros (2)

Velorex and cat...
Velorex fantasy

dutus (1)

Dutus stroj

Stehno (1)

Šimon

Pavel Myška (1)

Velorex

Tačud (1)

JIŘINA

petrikmi (1)

velorex 16/250 (1)

koleno79 (4)

koleno (1)
Jawička
Káťula
Fechtl

carodej (2)

velorex 16/350 (15)
hajtra (1)

Bogdan71 (1)

tidítko

Pepíno 16/350 (1)

Velorex (1)

Zepelin16/250 (1)

Zepelínek (1)

Duin (7)

Velouš (8)
Automat (3)
Pejrak (2)
Pavik (1)
TřiPade
Jawa Komat (1)
Sidecar Velorex... (1)

voldy (1)

Arnošt

koleno.pk (1)

Koleno

HonzaBK (24)

Toník (2)
Velorex 16/350...
Felicia
Manet 90
Pérák 250 - 194... (1)
Pérák 250 - 195... (1)
Jawetta - sport (1)
Velorex 40
Jawetta standar...
Jawa 250/590 sp... (1)
Jawa 50 - 555
Jawa 50 - 550
Jawa 50 - 20
Jawa 50 -23
Velorex Oskar 2...
Felicia 1961
Skůtr 502/01 (1)
Z6 Hurvínek
Stadion S22
Stadion S 22
Stadion S 11
Skutr 502-00
Stadion S11
rozřezaný

Skvrna (1)

Morte

nindža (1)

Oskar

Fofo (1)

Velorex 16/250

Jovan (2)

King Midget (1)
King Midget Ser...

Micka (1)

Velorex

RTe (1)

I

gertryda (3)

hadradrak (3)
mašina (2)
DNĚPR K 750 (1)

Bajaja (1)

Beruška

vksir (3)

Venouš 2
Venouš
VC Beroun (5)

velorexbohumir (1)

bohumír

Kubik (1)

Veloušek

Ozzy (2)

Indy (8)
Venca (1)

chmela852 (11)

Motex
Gabriela (2)
Stadion
jozef ČZ 175 47... (1)
ladislav (1)
pav 40 (1)
anglán (1)
4-kolka
JAWA 350 639
JAWA CZ 150
jawa 353

ferda50 (1)

Ferdik (1)

Longrex (1)

Longrex (17)

tommyno987 (1)

velorex 435

TOŠIN (7)

TONÍK
Jawetta
Jawa 250/Špinar...
Jawa 250/sideca...
Pav 40/světoběž...
Benelli Adiva 1...
Honda NTV 650

Rebel (1)

František

Bedrich (1)

marie

BAGR (3)

Kraska (2)
Karlík (3)
Valník (1)

Štefan (4)

JAWA 350/360-03
JAWA 250 perak
Velorex 16/350
SKODA 440 Spart...

dejfon (13)

16/350
škoda 1202 STW
čz 175 501/00...
simson star SR4...
stadion s11
jawa 21
Pav 40
simson schvalbe
simson star sr4...
jawa 20
čz skůtr 175 pr...
stadion S22
Jaweta standart

Stanous (4)

Mila
Radosti
zasnezena Mila
zasnezena

Petrusius (1)

Veldik

velorex.dk (2)

Velorex 16/350...
Velorex 16/350...

Marek Schwarz (1)

Bohoušek

Ervín (1)

Pepe

PetrS (1)

Jindřišek

gigi (4)

No name
Chroby
De Pejrak
Prísavník

Vlasta (10)

Třistapadina (8)
Dvěapůle (9)
Os-Kar 53 (2)
Pérák
Kalif (3)
Velorex 16/250... (2)
Stopětasedma (2)
Čtyřiašedesátní... (1)
Stadion S22
Jawetta

rekonstruktér (2)

Vídeňák
kostřička

pfeifer (1)

Velorex Olda

cihura (1)

Božena

MICHAELSW (1)

PILA (1)

radek 1978 (1)

hadroš

Ondra (1)

venousek (1)

Pavel 007 (3)

Polák (2)
Ludvík (6)
Motex (1)

prašek (2)

Jíří (1)
Miluška (1)

Standa 2000 (1)

Straka

mygale (1)

Velouš

thoy (5)

250 Pérák F.Jan...
" Torzo z kopři... (1)
PAv 40 (1)
250 Pérák ZBROJ...
250 Pérák ZBROJ...

shuggiemac (1)

Kai

megacruiser (2)

Kolínek
Čtyřkolák

eman (1)

Velouš (8)

Chaos (1)

hadraplán (7)

janokarpi (1)

Motokolo replik...

msemi (1)

velorex 350/16

v.klon (1)

Venda

RADO 007 (3)

oříšek 250 (1)
H 007 (7)
Hadrafáro 888 (12)

Indiana (4)

Kačena (2)
Hadraplán (21)
Pařez (1)
Trilobit

tomiru68 (1)

Montgomery

Pete (2)

Hugo
M-72

Bow (1)

Bowee

HoumrSims (6)

Velouš Eda (1)
Klára
čezeta
jawa 350/354
čz 150 c
pav 40

tugof (1)

Staník (1)

Honza C. (1)

Gigi Velorex 16... (5)

hadra76 (1)

HONZÍK

Milan (3)

Velorex 01
Karavan
Velorex Oskar 1

Mila_307 (8)

Čtyřkolák (6)
Velorex 16/350 (17)
PAv 40 (1)
Čtyřkolák-šediv... (1)
Minibike (1)
16/350 hydrauli... (1)
Jawa 350/354 (2)
Oskárek (2)

arnošt (5)

royal enfield
Zundapp k500
Ural M-61
Jawa 175 specia...
Dodge Brothers

Řezňa (2)

Kryštof (5)
Velorex (1)

TyerCorp (1)

Pocok

msil (4)

wilik šedivak (5)
skutr čz 501/05
jawa 250 TYP 35... (1)
jawa 350 TYP 64... (1)

ondra150c (1)

kostra

Belcanto (1)

Mr.Smart

ZdendaZemda (1)

Velorex 16/250

Levap (1)

Velouš

Zdenda (6)

Oskárek (1)
Eda (5)
Es-ka (1)
Phanomen Bob (1)
Durkopp (1)
New Hudson (1)

derick (1)

Tulák

cv-rex (8)

cv-rex (1)
slabý dech (1)
16 350 z dílů
prasátko (1)
X 1/9 Bertone (1)
kachna (1)
Tatra 30 (1)
Rapid 136 (1)

mates219 (1)

Velda (2)

Sabi-Pavel a Zdeňka (8)

K E F Í R E K (7)
Jawa 350/354
Vozíček Pávik (2)
Jawa-ĆZ 175/356 (2)
ČZ 125 t (1)
Motor-pila (1)
verze do lesa (1)
Tatran 125/03 (1)

LiborHess (1)

invalidní vozík (1)

olivoj (11)

Karel (10)
Jawa 350 Automa... (2)
Pav 41
Jawa 350 Pérák (1)
Jawa 250 Pérák
Jawa Duplex Blo... (1)
papíráček (1)
PAV40/b (1)
sidekára (2)
Racing cock (1)
pan Lorenc (1)

kohinoor737 (1)

Oskar-16

tadeasnovak (1)

Žralok (2)

raticate (2)

Arnošt (19)
PAv 41 (5)

vinnetou (16)

veloušek (1)
Jawa 350/634
pavík (2)
Jawa 250/592 (1)
jawa 250/559 "u...
Jawa 250/353
čz 175/502 (1)
tatran 125
Jawa 250/353 "š... (1)
kalifka
rikša
Vorlice
Staďák
Lesnice
MZ 250/1 ES
anglán (1)

pepazdepa (1)

Mates (2)

Martinek (1)

Martinek

Golbik (1)

Velorex

ROZI (9)

Velorex 16/350 (7)
Trabant 601
K 750
Jawa 555
Jawa čz 250
Jawa 250
Skutr čz 175 -...
Jawa čz 150
Velorex 16/250 (3)

Seszo (2)

I.
II.

tomula (1)

braveheart

jawa.muzeum (1)

velorex

BAR (2)

Velorex 16/350 (1)
Šarlot/Šrapnel

XXL (7)

Felinka
Piďibelo
MEK
Zetor
Traverza
Mini
JOHN

Marťas (3)

Marťas
Marťasek
Macek

vosahlo (2)

Jawa bizon
ČZ 476

Paldast (7)

Čezeta
4kolka
Máňa
Stadon S11 de l...
Jawa 555 de lux
Stadion S22
Stadion S1

Vildys (4)

Vilda (1)
Pérside (1)
Mrchoň (1)
Pavča (1)

Pája Velouš (3)

Veloušek (1)
Máša
Máša II

skodakopi.xxx (6)

velorex
stadion s11
Jawa 20
skoda 100
Pavik 41
Honda 954

Marťasek (1)

Marťasek

Kudroš (2)

Mojmír (2)
Pepa

elstrem (1)

jawa 350/361

zajda (2)

3D model hadrap...
Pepina

Jenda9770 (1)

Prdlafka (1)

zetkař (1)

Lysaňa

janeon5 (1)

velda

Wenda (2)

Oskar
435.0

pixar (3)

Suzuki Bandit 1...
leopold (6)
KAČENA (1)

Hellrider (1)

ČZ 175

hurvinka (2)

hurvinka pav-40
hurvinka

smazo66 (2)

Kryštof (4)
Barborka (5)

cedro (4)

Emil (16)
PAv 40/B (2)
Ruda (11)
Jára (3)

M+M 4kolky (8)

Matúš (8)
Jozef (5)
Stano (10)
Ernest (3)
Pionier (1)
Jindřich (2)
jawetta sport (1)
Stadion S22 (1)

Mareček (4)

Veróch (7)
Kozel (2)
Fichtl (1)
Praga Piccolo (1)

Jana+Mirek (3)

Veloušek (6)
JAWA 555
JAWA 550 PAŘEZ (4)

DUB (1)

nákladní velore...

Svačinka (1)

Velorex 16/350

Lolek (1)

Lolka velorex

mj (26)

Josef (2)
Věra (1)
Jaroslav (1)
Jiří (2)
Valníček (1)
Stanislav (1)
László (1)
Pavel (1)
Petr (2)
Olívie (1)
Bohumil (1)
Marcel (1)
Karel
Josef II (1)
Š 1202 (1)
Dvojka (1)
Dvojprase (1)
Boris (1)
PVSka (1)
stopětasedma (1)
Španěl (1)
Ignác
Petr II (1)
Jura (1)
Jaroslav II (1)
Velorex RH-1 (1)

Emrson (1)

Jan Netopejr MC...

staford (1)

velorex oskarek

jara.tuma (2)

Jawa 21
Stadion S22

Jarda.K1 (2)

Mikuláš (1)
Natálka

Hloh (4)

Sajdkára (1)
Oři plynatí (5)
Titan (1)
Barborka (4)

Brotas (1)

Velorex 16/350

Tomas (1)

Velorex 16/350

koki (1)

Velorex 350-16

Kim (5)

Francek (2)
ŠKODA Octavia-B... (1)
Pávík
IVAN
Patiňák

Jaara (1)

Stadík

jcg67cz (1)

JCG (1)

kolp (10)

S 11
S11
Velorex 16/350
Jawa-ČZ 350/354
JAWA-ČZ 250/353
JAWA 250/559
Jawa-ČZ 350/354
Velorex 560
Velorex 560
S22

mary (2)

Velorex 350 ori...
Jawa 20 Pionýr...

Pacička (4)

Modrák (5)
Lůďa (1)
Jawa 50-05 (1)
Měďák (1)

Matísek (1)

Škubánek (1)

JIRKA SLUNÍČKO (2)

Myšák (3)
Zajíc (5)

roza1388 (1)

Domino

Pavel s červenou Karin (1)

KARIN

ogar 350 1948 (5)

jawa Ogar 350
jawa perak 250
Jawa pařez 550
jawa villiers
Jawa pionyr 21

Standa (5)

16/350 hydrauli... (3)
Hadrák 16/600 (1)
Máňa I (1)
Máňa II
Pávík (2)

PetaCRX (10)

Komar I.
Velošek
S11,S22,Jaweta,...
Renault 4cv
Renault 4cv šed...
Stadion S22 Mod...
Trikolka S11
S22 S-FOR
Simson SR2 E
muj drobecek CR...

bad (5)

Rexík
otrhánek (1)
Vladimír (2)
manet korado
Hornet (1)

JamPek s r.o. (1)

Milouš

simmir (1)

Mazlík (2)

salvik (1)

salvik

Baky (1)

Nikon D300 (2)

Žanda (1)

Vinyl X Like (2)

Tomcsanyi (1)

Zdenička

hujer (3)

hadrovka (13)
Stadion S 11 (I... (5)
Stadion S11 (II... (1)

Oplt (1)

xy

Bolek (1)

Veluś 2

chomi (1)

Mates

jindrapjd (1)

vilda

mates (2)

Pacer
Planda

mlok (1)

mlok

Jenda (1)

Nesim

Petr Gajdoš (1)

JAWA 50/555

VelorexArt (2)

Oskar
Dědek (1)

Lucky (1)

Velorex 16/350

RayBan (1)

Velorex

Me2dd (7)

JOSEF (33)
Moťák (1)
velký PAV (3)
Rady a poznatky (5)
Pav 40/B (1)
Moto GUZZI (7)
Hajírex (1)

avatt (1)

Jindřich (2)

Vilda (2)

Oskárek 57 (8)
PAVík 40 (1)

Velobet (1)

Gagok (22)

hasic1HaZZ (1)

JAWA 350-354

franta999 (1)

krasavec (1)

motorino (1)

Oskar 54

Q U A C K (2)

Adligenswil.ch
Adligenswil.ch...

likk (1)

Šedivák

miki (1)

fanda (1)

špéra (1)

velda (8)

Starej (2)

De-lux (3)
Náklaďáček (3)

Hošani (5)

Plachťák (3)
Juťáček (3)
Žabáček
Kamila (2)
Fanouš (3)

rumajs.pralinka (3)

pralinka
pařízek
staďoch

Pepe (1)

Motorky

Fittipaldi (3)

Ogar 250 (2)
NO NAME (2)
ČZ 150 C (2)

rejd (9)

hadraplán (1)
družka
třinda sajdka v...
Rikša
dvoupíst
pérák250
pařez
jawa minor (1)
spartak sparťák...

blpetr (1)

Velorex 16/250

JARDAII. (4)

VELOUŠ (2)
ČZ175/487-03
čz125A
ŠKODA 440 SPART... (1)

jahoda (1)

Jahoda

radek300 (1)

Cyril

Shalvoster (1)

Dolfi (5)

Peter (2)

Oskar 16 (14)
Motex (1)

fista (2)

REWACO / HARLEY... (1)
Veloušek (11)

bara (1)

potrhanek (2)

Kachna (5)

ČZ 125/476 (5)
JAWA 250/559 (5)
JAWA 23 Mustang (1)
ČZ 175/501-05 (3)
IFA F9 (2)

wondr (8)

WONDR (18)
Pincek (2)
Vozík (2)
Jawa ČZ 175 (2)
ČZ 175 Rikša (1)
Rikša-EDA (2)
Prasátko (2)
Burák 16/250 (1)

postak.tr (1)

Hadrák

tom120 (2)

Velorex
Pav

hadrak 350 (1)

hadrak

Dan (1)

Velorex

Dejf (3)

Jindra
pávik
jawka

vikjste (1)

sportak

Garden (2)

Růžena
dvaapůla (1)

jawak125 (5)

Jawa čz 125/355
stadion s22
jawa 555
jawa 250 pérák...
PAv 40b

miosek (2)

pixloun (1)
nevymysleno

speedy (1)

velorex 16/350 (1)

Prdlavka (1)

Velouš

Hradítko (11)

Jawa 350/354 (3)
Velouš (4)
DKW RT125 (3)
Victoria V99 (1)
PAV 40 (2)
Velorex (1)
Jawetka
Třipade
Jawa 20
Stadion S11 (2)
Skútr ČZ 175/50... (2)

charlie-manson (2)

Velorex 16/250 (3)
Kostra

KLASIKA (1)

FERENC

Pedro Cortez (1)

Ferrari

prdlavka simon (1)

vekoušek

Trambus (5)

Herta (2)
Škoda Octavia
Fiat 600D
Dněpr MT 16
Vlašťovka

Velopego (1)

Hugo

car (3)

Aero 662 (1)
škubík
Rykša

Pytlak (4)

Oskar 16 - Veve... (1)
Motex
Velorex 16/350...
Ferda

Drewel (5)

Bugati 350
Jawa 250/353
Jawa 350/360 (2)
S22
Velorex 350 (5)

matěj (1)

Kryšot

Kuba Kubikula (4)

Škoda 100 L
Erko (1)
Pincek
kočkolap (3)

cupe (1)

Velorex (5)

mihaly-david (3)

Oldrich (1)
Velorex 16/350
16/350

vtr (5)

ČZ 125 T (1)
suza
Hundrtka
dvěpade
čtyřkolák

čeve (1)

hadrák

Zahradník (2)

Velorex
Velorex dvojka

netik.v (1)

Montgomery

fous (1)

hadrák

RKV1979 (1)

Babetta

Dr.House (2)

ČZ 502
ČZ 502 175ccm

Fíša (1)

Velorex 16/250...

IKA (2)

Brigita (3)
Lumír

vojtik144 (1)

Velorex gt

ondrpa (1)

velouš (1)

Jalli (2)

Velorex (1)
Swedish Army Ja...

Acareta (2)

KAWASAKI ESTREL... (1)
MZ 125 RT

Cudl (1)

Jíťa

Jouda 007 (3)

Bohouš (5)
Vratislav
malej 007 (1)

Ráša (1)

velorex

brambourl (1)

Pepa (1)

ja jedu (1)

REX

simi (1)

velouš1 (1)

Olaf. B (2)

olaf
olafatko

boumry (2)

Otylka
méďa (1)

čert (3)

Oskar 250 (4)
Áda (1)
Jawa 350/360

Kovář (1)

aparát

LuGr (1)

Amík

Zorik (1)

Méďa (1)

Mad Turbohadrak (1)

T (1)

RONON (1)

Vendelín

Erban (1)

Vejflus (3)

stromak (1)

Jawa 21

Mirek-Gabi (1)

Oskarek-Köln

miluna (2)

mirda
jawa250 Panelka

nautilus93 (1)

Žabka

vvojtik188 (1)

Velorex GT 500

pavel323 (2)

Velorex 16/350 (1)
Jawa 350/354 (1)

Grabat (2)

cirkusnakolech (2)
Skůtr Čz 175/50... (2)

Jan Malý (1)

Mazlík

slávista (8)

M 72
beruška (1)
Číňan (1)
Bonbón (1)
rikša (1)
sportka (1)
pařízek
škoda populár

mth (1)

mirko

Georg (1)

Plachťák

Pospa (7)

Jawa 250 typ 55...
Jawa 100 Robot
Jawa 50 typ 23...
Stadion S11
JAWA 350/640
PAv - 40 (1)
Velda (1)

99tky (1)

Fichta (2)

MŮŽA (3)

Mína (9)
Tunning. (3)
motor triumph (1)

rohlajs (1)

přibližovadlo (1)

Muzikant (3)

Boban (2)
Pravostranný Ve... (6)
Velorex 250 (1)

JanVan (1)

ČZ 175, typ 450... (2)

Marek6 (1)

zatím nemá

pitrisek (1)

Bedřich (2)

Trottle (1)

Oscar

jenuse (1)

Punta

katka (1)

Veloušek (5)

předseda (1)

zámek (1)

vaclav (1)

Nadsvětelka (2)

Dodge (1)

Jawa 250559 Aut...

OKOUN (1)

OKOUNEK

Mirek (1)

Trikolka

sexbomber (1)

Skládačka

Pumi (6)

OSKAR I.
Laura
Dudák OSKAR II
Bavor
BMW 327/28
Kabroš

Kuba87 (2)

hadrák
hadrák 2

vgavla (1)

nanorex (2)

sputnik (2)

sputnik (5)
PAV 40 (1)

scooter20 (7)

Prchající stan (2)
Kostra (1)
Solista (1)
skůtr (1)
Tudutka (1)
Jawa-Viktoria
Žirečská bestye (1)

R.P.Quicksilverov (8)

Jawa-Čz 175, ty...
Jawa-Čz 250, ty...
Jawa-Čz 250, ty...
Jawa-Čz 250, ty...
PAv 41
Jawa 50, typ 55...
Jawa 50, typ 55...
Jawa 50, typ 20

bajlák (1)

VULKÁN

vojtěch (3)

prase
jávka
jawa 250/353

vahinkpe (4)

Velorex 562
Velorex 700
Velorex 700 2
Velorex 562 a 7...

Łukasz (2)

Łukasz
diablo

martas (2)

Stadion S11
Jawa Robot

1%velorexar (16)

Zelenáč (1)
terminator (1)
Jawa 550 I (1)
Jawa 555
číza (2)
Skutr Manet 125 (1)
Jawa 90 Roadste... (1)
Jawa 90 Cross (1)
Jawa 550 (1)
CZ 150C (1)
Stadion S 11 (1)
Stadion S 22 (1)
Cz 125T (1)
Jawa 555 II
CZ 125 C
Stadion S 11/2 (1)

VencaV (1)

myšák miki (1)

drievko3 (2)

tatran s125
jawa 555

Krtek (1)

Hadrák

michal (2)

hadrák
Jawička

Xenon (2)

xenon (1)
Čtyřkola

viťa (1)

velorex

kopako (1)

Svist

Kmínek (1)

Velorex

jawettar (1)

stadáček

Škodil-007 (1)

Muff (1)

petulo (1)

velorex 350

MISTR (4)

JOSEF (1)
BOHUSLAVA (2)
Z- 4
Buggi (2)

artikovo (1)

R1

Šíťa (1)

Máňa (2)

čestmír (3)

Hadrafáro (4)
hadrafáro II (1)
faema due

ada (3)

Jawa ČZ 175
ČZ 150 c
Škoda 1000 MB

Jakub (3)

Rex (4)
Pavson (1)
Boiler

David (1)

Velorex 16/350

kef.alin (1)

Kefka

Dr.V. (1)

Švejk (1)

klobrc (1)

České Budějovic...

Miloš (3)

Hadrák I. (1)
Hadrák II.
Hadrák III.

trumpeta1 (4)

bojar (9)
Žába (5)
Křovák (1)
Motex (1)

horakjans (1)

venýsek

Radek Vencl (1)

Oskarek

smurf (4)

Jawa 350 Califo...
autíčko (2)
Veloušek (3)
Jawa 350 Califo... (2)

Bzuk (2)

Velorex 16/350
Jawa 250

Lišák (1)

Lišák (1)

franta (1)

franta

Honza.Divis (1)

Velorex 16/350

Luky (3)

16/350
16/350 II
435

dědek (1)

Ewing 2

oskar (1)

oskárek

skolnik (5)

Jaroušek 127 (1)
Jára (1)
Tříkolka
Jaroušek (2)
Jára 127 (1)

saniitak (1)

velorex velda

drahos (2)

Hadraplan
Hadik

DavGro